BAŞKAN TUNA AYAŞ'TA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ayaş Belediyesi tarafından yeni alınan iş makinelerinin hizmete girişi nedeniyle düzenlenen açılış törenine katıldı.

BAŞKAN TUNA AYAŞ'TA
  • 01 Ekim 2018, Pazartesi 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, AYAŞ BELEDİYESİ TARAFINDAN ALINAN YENİ İŞ MAKİNELERİNİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

-İLÇE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜREN BAŞKAN TUNA:

“KÖYLERDEN DÖNÜŞEN MAHALLEMİZE HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ. AYAŞ’TA BULUNAN ANA YOLLARIN YÜZDE 80’NİNİ TAMAMLADIK. ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”

-BAŞKAN TUNA, KAHRAMANKAZAN’DA BULUNAN LOJİSTİK ÜSSÜ’NÜ DE ZİYARET ETTİ

           Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ayaş Belediyesi tarafından yeni alınan iş makinelerinin hizmete girişi nedeniyle düzenlenen açılış törenine katıldı.

          15 iş makinası alımının açılış töreninde Başkan Tuna’ya, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan, Hacı Turan, Barış Aydın ile Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım ve AK Parti Ayaş İlçe Başkanı Mustafa Pekol eşlik etti.        

“KÖYLERE SU GÖTÜRMEK İÇİN ADIM ADIM ÇALIŞIYORUZ”

         Ayaş’ta AK Parti İlçe Teşkilatı Eylül ayı Danışma Meclisi Toplantısı’na da katılan Başkan Tuna, ilçede devam eden yolların yapım çalışmalarını hızlandırdıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Su sorunu yaşayan köyler var, buralara içme suyu götürmek için adım adım çalışıyoruz. Asfalt çalışmaları bittikten sonra köylerimizdeki su sorunlarına el atacağız. Bazı köylerin su deposu yeterli olmuyor. Bazılarının da hatlarının değişmesi gerekiyor. Büyükşehir olarak gerekli çalışmaları yapacağız. Su indirimine ilk önce köylerden başladık. Köylerimize her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz. Ayaş’ta bulunan ana yolların yüzde 80’nini ise tamamladık. Ana yolları tamamladıktan sonra köyden mahalleye dönüşen bölgelerimizdeki yollara el atacağız. Asfaltlanmayan yol kalmaması için çalışıyoruz.”

“İMAR KANUNUNU KOLAYLAŞTIRDIK”

         Mahalleye dönüşen köylerde imar sorunlarına ilişkin vatandaşlardan gelen talepleri dikkate aldıklarını belirten Başkan Tuna, “Burada yaşayan vatandaşlarımızın atalarından kalan arazilere ev yapılabilmesi için Belediye İmar yönetmeliğini kolaylaştırdık” dedi.

          Başkan Tuna’nın göreve geldiği günden bugüne kadar Başkent için önemli hizmetlere imza attığını ifade eden AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, “Başkanımızın ilçe ilçe, köy köy gezdiğini, hizmet noktasında elinden gelen her şeyi yaptığını görüyoruz. Mustafa Tuna başkanlığında ufak tefek sorunlarda giderilecek. Önümüzde 2019 yerel seçimi yapılacak. Alacağımız zaferle ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” değerlendirmesinde bulundu.

LOJİSTİK ÜSSÜ’NE ZİYARET

         Vatandaşlarla ve esnafla sohbet eden Başkan Tuna, Ayaş’tan sonra Kahramankazan’da bulunan Lojistik Üssü’nü de ziyaret etti.

          Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin ile birlikte Lojistik Üssü’nde çalışanlarla sohbet eden Başkan Tuna, ulaşım sıkıntısının çözülmesi için gerekli talimatları vereceğini söyledi.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık