solyanreklam
sagreklam

ZABITA’DAN PAZARYERLERİNE DENETİM

ZABITA’DAN PAZARYERLERİNE DENETİM

ZABITA’DAN PAZARYERLERİNE DENETİM
  • 27 Nisan 2016, Çarşamba 0:00

Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçede kurulan ve halkın yoğun olarak bulunduğu pazaryerlerinde denetimlerini sürdürüyor.

İlçe sınırları içerisinde kurulan Pazaryerlerine geçtiğimiz aylarda denetimlerini gerçekleştiren Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yapılan uyarıları dikkate almayan pazarcı esnafına cezai işlem uyguladı. Vatandaşın daha rahat bir ortamda alışveriş yapması amacıyla tezgâhların belirtilen sınırı aşmaması konusunda yapılan uyarıları dikkate almayan pazarcılara 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1’inc maddesi gereğince cezai işlem uygulandı. Pazaryerlerinde satışa sunulan ürünlerin etiketleri kontrol edilirken, tezgâh önlerine konulan ve vatandaşların geçişini engelleyen gelişigüzel ürünler kaldırıldı. Gıda ürünlerinin halk sağlığına uygunluğunun da denetim altına alındığını ifade eden Zabıta Müdürü İlhan Aksakal, kapalı alanda sigara içilmemesine yönelik uyarıcı tabelaların ilgili yerlere asıldığını belirtti.
 İlçede kurulan gıda ve giyim pazarlarında düzen ve intizam konusunda ekiplerin denetimlerinin süreceğine dikkati çeken Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,  halkın sağlığını ve güvenli şekilde alışveriş yapmaları için çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık