YÜZ BİNLERE ULAŞAN ESMEK YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLIYOR

YÜZ BİNLERE ULAŞAN ESMEK YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLIYOR

YÜZ BİNLERE ULAŞAN ESMEK YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLIYOR
  • 13 Eylül 2018, Perşembe 0:00

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları'nda 170 farklı branşta verilecek eğitimlerde 2018-2019 dönemi kayıtları başlıyor. 17 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında alınacak kayıtlar 5 farklı merkezde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

15 yıldır 7'den 70'e binlerce kişiye sanat ve meslek eğitimi veren ESMEK, 2018-2019 eğitim dönemini ücretsiz olarak 5 farklı merkezde vereceği 170 branş ile sürdürecek. 17 Eylül tarihi itibari ile 5 farklı noktada başlayacak kayıt işlemleriyle Eskişehirliler dilediği kursa ücretsiz olarak kayıt yaptırabilecek. Eğitim destek kurslarından çocuk kurslarına, kişisel gelişim kurslarından yabancı dil kurslarına, bilişim teknoloji kurslarından el sanatları kurslarına kadar birçok branşta verilecek eğitimler sonunda başarılı kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika verilecek.

2001 yılında hizmet vermeye başlayan ESMEK'in büyük bir sosyal sorumluluk projesi haline geldiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen "ESMEK, açıldığı günden bugüne yüz binin üzerinde hemşerimize sanat, enstrüman, bilişim ve teknoloji, kişisel gelişim, yabancı dil gibi birçok alanda eğitim verdi. Vatandaşlarımızın genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek, onlara çeşitli alanlarda el becerisi kazandırmak, meslek sahibi olmalarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla bu dönemde 170'e yakın kurs ile ücretsiz olarak hizmet vereceğiz." dedi. Kurslarda üretilen eserleri satarak özellikle kadınların aile ekonomisine destek olduğunu hatırlatan Başkan Büyükerşen "Geçtiğimiz dönemde 14 bine yakın kursiyerimizin yaklaşık 10 binini kadınlarımız oluşturdu. Kurslarda aldıkları eğitimler sayesinde ürettikleri eserlerin satışını yapan kadınlarımız aile ekonomilerine de bu sayede destek oldular. Bu dönemde de başta kadınlarımız olmak üzere tüm hemşerilerimizi merkezlerimize bekliyoruz" dedi.

Opera arkasında bulunan Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi, Emek Eğitim Merkezi, Odunpazarı Turistlik El Sanatları Merkezi, Yunus Emre Eğitim Merkezi ve Büyükşehir Gençlik Merkezi'nde yapılacak ücretsiz kayıtlar için vatandaşların 0222 220 76 88 ve 0222 220 76 99'u arayarak bilgi alabileceğini ifade eden ESMEK yetkilileri, kimlik fotokopisi ile kurslara kayıt olunabileceğini belirttiler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık