solyanreklam
sagreklam

YILDIRIM'DA PARKLARA KIŞA ÖZEL BAKIM

Çevre dostu belediyecilik anlayışı içinde faaliyetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi, mahallelerde bulunan park ve bahçeleri kış aylarına hazırlıyor.

YILDIRIM'DA PARKLARA KIŞA ÖZEL BAKIM
  • 23 Eylül 2018, Pazar 0:00

Yeşil alanlara verdiği önem ile yerel yönetimlerde farkını ortaya koyan Yıldırım Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaklaşan kış mevsimine karşı ağaç ve çim alanlarında dip açımı, gübreleme ve deforme olan ağaçların yenilenmesi ile parkların temizliğini gerçekleştirerek hem ağaçlar ve bitkileri koruma altına alıyor hem de yapılan budama çalışmaları ile ağaçların sağlıklı kalmasını sağlıyor. Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçeye estetik bir kimlik kazandıran Yıldırım Belediyesi, kışlık çiçeklendirme çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Yıldırım’ın sürdürülebilir çevre eylemi projesi kapsamında mevcut park ve bahçelerin bakımlarının belirli aralıkla yapıldığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yaklaşan kış ayları öncesi vatandaşlarımızın mahallerde rahat nefes alabildikleri, çocuklarımızın oyun oynayabildiği park ve bahçelerimizin bakımlarını aksatmadan devam ettiriyoruz” diye konuştu.

YEŞİL VE YAŞANABİLİR ‘YILDIRIM’

Yıldırım’ın yeşil ve güzel bir şehir olabilmesi için Yıldırım Belediyesi olarak her fırsatta yaptıkları çalışmalarla çevreye verdikleri önemi gösterdiklerini dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, yeşil alanları ve parklarıyla her geçen gün daha da güzelleşiyor. Yıldırım’daki parklarda çocuklar için modern oyun grupları, güvenli kauçuk zemin, hayvanlar için kuş yuvaları, yemlik, suluk yetişkinler için spor aletleri, kamelyalar, koşu yolları, engelli vatandaşlar için de rahatça gezebilmeleri için engelli rampaları yapıyoruz. Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak adına Yıldırım’da doğaya ve çevreye duyarlı hizmetlerimizi sürdürürken, ‘Yeşil Yıldırım’ hedefini gerçekleştirmek adına ağaçlandırma çalışmalarına da devam ediyoruz. Yıldırımlı hemşehrilerimizle güç birliği içerisinde yeşil ve yaşanabilir Yıldırım’ı tekrar inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık