solyanreklam
sagreklam

Nilüfer’de kadınlardan çocuk istismarı tepkisi

Taciz, tecavüz ve çocuk istismarının artmasına tepki gösteren Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri, yaptıkları açıklamada, bu konuda mücadele için siyasi iradenin yanında toplumsal hareket ve çabanın da gerektiğini belirtti.

Nilüfer’de kadınlardan çocuk istismarı tepkisi
  • 25 Şubat 2018, Pazar 15:50

Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri giderek artan çocuk istismarına yönelik tepkilerini Nilüfer Kent Konseyi'nde düzenledikleri basın açıklamasıyla dile getirdi. Basın açıklamasına çok sayıda kadın örgütü de destek verdi Açıklamayı Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cevriye Coşkun Kayış yaptı. Kayış’ın okuduğu açıklamada, çocuğa karşı cinsel sömürü ve istismarın önlenmesinin siyasi irade gerektiren bir çaba olduğu ifade edildi.  Açıklamada şöyle denildi: “Bununla birlikte toplumsal hareket, bilinç ve çaba da gerekir. Bu noktada kadın ve çocuk alanında çalışan sivil toplum kuruluşları ile beraber ne gerekiyorsa yapacağız. Tüm duyarlı insanları da bu gayreti göstermeye davet ediyoruz.

 

Geçtiğimiz hafta kamuoyunda yer alan üç ayrı çocuğun cinsel istismarı vakası, Türkiye’de çocukların en korunaklı alan zannedilen aile içinde dahi ne denli büyük bir risk altında olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Karakolda, hastanede, devletin ilgili her kurumunda bir şekilde açığa çıkmış istismar ve tecavüz vakaları görmezden geliniyor.”

 

Mağdurdan yana değil, suçludan yana tavır gösterildiğine değinilen açıklamada, “Hayvan tecavüzlerinde, çocuk pornosunda dünyada ilk sıralarda yer alan ülkemiz, çocuğa yönelik cinsel istismarda dünya üçüncüsü.  İstismar vakaları son 10 yılda yüzde 700 arttı. Bunun sadece yüzde 5’i gün yüzüne çıkıyor” ifadelerine yer verildi. Basın açıklamasına katılanlar ellerindeki dövizler ve attıkları sloganlarla da yaşanan olaylara yönelik tepkilerini dile getirdi


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık