solyanreklam
sagreklam

MUDANYA’NIN GURUR GÜNÜ

MUDANYA’NIN GURUR GÜNÜ

MUDANYA’NIN GURUR GÜNÜ
  • 11 Kasım 2017, Cumartesi 0:00

Mudanya Belediyesi’nin Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’ya kazandırdığı Cumhuriyet Parkı’nın açılışı ve Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nin temel atma töreni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin eşit hizmet anlayışıyla çalıştığını belirterek, “Bizde eşit hizmet, hesap verebilen bir belediyecilik anlayışı var. Bu hesabı vermek de Cumhuriyet’in değeridir” dedi.

Mudanya’da her mahallede kaliteli hizmet üretmeye devam eden Mudanya Belediyesi, önemli projeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle hayata geçirdi. Bademli Mahallesi’nde içerisinde sosyal tesis, otopark, çocuk oyun ve spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi birçok aktivitenin yapılacağı Cumhuriyet Parkı ile gelişim çağındaki çocuklara yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının öğretileceği Türkiye’nin en büyük kreş ve anaokulunun temeli, görkemli bir törenle atıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Ceyhun İrgil, Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman, partinin il ve ilçe yönetim, kadın ve gençlik kolları ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve Mudanyalılar katıldı.
HERKESE EŞİT HİZMET
Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li belediyelerin kimseyi ötekileştirmeden eşit hizmet anlayışıyla çalıştığını belirterek, “Arzumuz,  borçların olmadığı, gelirlerin olduğu, halka hizmetin hakka hizmet gibi kabul edildiği bir anlayışı egemen kılmak. Belediye başkanı arkadaşlarıma hep şunu söyledim. İki temel konuda dikkatli olacaksınız. Belediye başkanı seçildikten sonra hiçbir ayrım yapmaksızın bütün vatandaşlara eşit hizmet götürün dedim. Eğer bunu yapabilirsek, bu Cumhuriyet’in anlayışıdır. Bu anlayış insan haklarına saygı gösteren bir anlayıştır. Aynı zamanda bu anlayış belediye kaynaklarının toplumun her kesimine eşit dağıtılması anlayışıdır. İkinci konu ise harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz dedim. Bu hesabı vermek de Cumhuriyet’in değeridir. Biz Cumhuriyeti kurarken halktan vergiler toplandı. Cumhuriyeti biz böyle kazandık. Bu felsefeyle bizler yetiştiysek bu felsefeyi sürdürmeliyiz” ifadelerini kullandı.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ
Bir toplumun geleceğinin çocuklarına vereceği eğitime bağlı olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer çocuklar hayatı sorgulamayı öğrenirlerse ve biz bunu eğitim olarak çocuklarımıza verirsek o zaman biz çağdaş Türkiye’yi yaratmış oluruz. Gazi Mustafa Kemal’in bize gösterdiği hedef buydu. Çocuklarımıza en iyi okulu vermek, doğuştan itibaren çocuğu eğitmek, belli bir yaşa gelince anaokullarında çocuklara hizmet vermek hepimizin görevidir. Belediye Başkanımız çocuklara hizmet vermek için Türkiye’nin en büyük kreşinin temelini atıyor. Umarım bir gün hep beraber burayı hizmete açarız” diye konuştu.
"MUDANYA’DA TEMİZ, AHLAKLI VE DÜRÜST BELEDİYECİLİK VAR"
Daha yaşanabilir, yeşil bir Mudanya yaratmak adına sosyal yaşam alanlarını artırmayı hedeflediklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, temiz siyaset ve dürüst belediyeciliği de Mudanya’da yaşattıklarını söyledi. Tam 25 yıl aradan sonra 30 Mart 2014 akşamı Mudanya’da sosyal demokrasinin, özgürlüklerin, barışın ve kardeşliğin, CHP’nin iktidar güneşinin doğduğunu ifade eden Türkyılmaz, “Ailemizden ve partimizden aldığımız terbiye gereği genel başkanımızın da bize söylediği gibi bizler göreve geldiğimiz günden beri kimseyi ötekileştirmeden, birilerine ayrıcalık tanımadan çalıştık. Sadece ve sadece hizmet yaptık. Mudanya’da bu güne kadar yapılamayan hizmetler, bu süreçte yapıldı. 1 liralık işi 1 liraya yaparak temiz, dürüst, ahlaklı bir belediyeciliğin nasıl olduğunu göstermeye çalıştık. Cumhuriyeti kuran bizsek Cumhuriyete sahip çıkan bizsek, yöneten de biz olmalıyız. Mudanya Mütarekesi atılan Cumhuriyet mührünün gururunu yaşıyoruz. Mühürlü bir geçmişimizi mühürsüz bir geleceğe emanet etmeyeceğiz diyoruz. Böylesine güçlü bir belediyenin ekonomisi güçlü olursa yatırımları da güçlü olacaktır. Bu yıl projelerimizi tek tek hizmete açacağız. 2019’da diğer ilçelerde ve Büyükşehir’de kazandığımızda Bursa’nın yüzünün güleceğine olan inancım tamdır” diye konuştu.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı da ziyaret etti. Mudanya Belediyesi önünde Türkiye’nin ilk sivil bandosu Mudanya Bandosu ile karşılanan Kılıçdaroğlu’na Başkan Türkyılmaz filografi sanatıyla yapılmış tablo ve girit danteli hediye etti. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık