solyanreklam
sagreklam

MUDANYA’DA ÇÖP KONTEYNERLERİ YERİNDE YIKANIYOR

MUDANYA’DA ÇÖP KONTEYNERLERİ YERİNDE YIKANIYOR

MUDANYA’DA ÇÖP KONTEYNERLERİ YERİNDE YIKANIYOR
  • 26 Temmuz 2017, Çarşamba 0:00

Temiz bir çevre ve temiz bir Mudanya için çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi çöp konteynerlerini yerinde yıkıyor. Konteyner yıkama aracı içerisine alınan çöp konteynerleri dezenfekte edilerek yerlerine bırakılıyor.

Mudanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri rahatsız edici kötü koku ve sinek oluşumunu önlemek amacıyla filosunda bulunan konteyner yıkama aracı ile çöp konteynerlerini yerinde yıkıyor. Trafiği aksatmayacak şekilde çalışmalarını sürdüren ekipler, çalışmalarını gece vardiyalarında ve sabahın erken saatlerinde gerçekleştirmeye özen gösteriyor. Çalışmaların yaz dönemi boyunca devam edeceğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Özellikle yaz aylarında çöp konteynerlerinin çevreye saçtığı kötü kokulardan halkımızın rahatsız olmaması amacıyla bu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Çöp konteynerlerini deterjanlı ve sıcak suyla yıkayıp dezenfekte ederek hem sağlıklı bir çevre için katkıda bulunuyor hem de sineklerin çoğalmasını önlemiş oluyoruz” dedi.
“HEMŞEHRİLERİMİZ DAHA DUYARLI OLSUNLAR
Amaç dışı kullanılan ve zarar gören konteynerlerin yenileriyle değiştirildiğini ya da bakım işlemleri yapılarak yeniden yerlerine konduğunu belirten Türkyılmaz, “Hemşehrilerimizden çevreye karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Yaz aylarında ilçemizin nüfusu altı katına çıkıyor. Ekiplerimiz 47 mahalleye yetişmeye çalışıyor. Gece gündüz temizlik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çöplerimizi konteynerlere atarak, çevre kirliliğinin önüne geçelim. Çevreyi kirletenleri de uyaralım” ifadeleri ile hemşehrilerine çağrıda bulundu. 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık