solyanreklam
sagreklam

MUDANYA’DA ŞENLİKLER BAŞLIYOR

MUDANYA’DA ŞENLİKLER BAŞLIYOR

MUDANYA’DA ŞENLİKLER BAŞLIYOR
  • 27 Temmuz 2017, Perşembe 0:00

Mudanya Belediyesi’nin ilçenin en önemli tarım ürünlerinin tanıtılması amacıyla geleneksel hale getirdiği şenlikler 30 Temmuz Pazar günü Tirilye Zeytin Şenliği ile başlıyor. Coşkun Sabah konseri ile renklenecek Tirilye Zeytin Şenliği saat:15.00’da başlayacak.
 

Mudanya Belediyesi’nin ilçenin en önemli tarım ürünlerinin tanıtımını sağlamak amacıyla geleneksel hale getirdiği şenlikler 30 Temmuz Pazar günü Tirilye Zeytin Şenliği ile başlıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar sürecek etkinliklerde Mudanya’nın üç karası olarak nitelendirilen siyah zeytin, kara incir ve siyah üzüm dünyaya tanıtılacak. 30 Temmuz Pazar günü saat: 15:00’da Tirilye Mahallesi’nde başlayacak etkinliklerde “En iyi zeytinyağı yarışması”, “En iyi zeytin yarışması” gibi yarışmaların yanı sıra Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim üyelerinin katılımıyla zeytin ve zeytinyağının ele alınacağı panel düzenlenecek. Sivil Toplum Örgütlerinin kuracağı stantlarla katkıda bulunacağı Tirilye Zeytin Şenliği Coşkun Sabah konseri ile renklenecek. 
“ÜRÜNLERİMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAĞIZ”
Etkinlikler hakkında genel değerlendirme yaparak bilgiler veren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, amaçlarının Mudanya’nın en önemli tarım ürünlerinin tanıtılmasına ve geliştirilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.  Tirilye Zeytin Şenliği’nin ardından, 20 Ağustos’ta Mürsel Kara İncir ve 10 Eylül tarihinde Çağrışan Bağ Bozumu Şenlikleri’nin yapılacağını belirten Türkyılmaz, “Bu etkinliklerimizin dışında 30 Ağustos Zafer Bayramı, 11 Ekim Mudanya Mütarekesi ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde en güzel şekilde kutlanacak” dedi. Livaneli Korosu, Sabahat Akkiraz, Haluk Levent ve Kubat gibi sanatçıların şenliklerde yer alacağını da sözlerine ekleyen Türkyılmaz, “Geleneksel hale getirdiğimiz şenliklerimizde ilçemizin ve ürünlerimizin tanıtımına da katkı sunmuş oluyoruz. Bu yıl da bütün vatandaşlarımızı şenlik coşkumuza katılmaya davet ediyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık