solyanreklam
sagreklam

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ TÖRENLERLE KUTLANDI

Yenişehir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü ilçemizde çeşitli törenlerle kutlandı. 6 Eylül 2018 Perşembe günü İlçe Kaymakamlığında

İLÇEMİZİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 96. YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ TÖRENLERLE KUTLANDI
  • 20 Eylül 2018, Perşembe 0:00
Yenişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü ilçemizde çeşitli törenlerle kutlandı. 6 Eylül 2018 Perşembe günü İlçe Kaymakamlığında tebriklerin kabulüyle başlayan program, Hükümet Konağı önünden Tarihi Belediye Binasına kortej yürüyüşüyle devam etti.

Tarihi Belediye Binası önünde Kurtuluşun Canlandırılmasının ardından okunan selalar eşliğinde Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, Mehmetçiğin elinden Türk Bayrağını teslim aldı. Burada ilçe protokolüne ve vatandaşlara hitaben yaptığı balkon konuşmasında Başkanımız ÇELİK, şu sözlere yer verdi;

“Rabbim, nice kahramanlar yetiştirmiş bu topraklara, bir daha düşman gölgesi düşürme. Kalbi, iman, vicdan ve inanç ile çarpan bu milleti, dünyada ve ahirette kimseye muhtaç ettirme. İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümünde, uğruna nice şehitler verilen Al Bayrağımızı, bugün, büyük bir onur ve şerefle teslim alıyorum. Şehitlerimizin kanıyla ala bürünmüş, bu topraklar üzerinde yaşayan, farklı din, dil, ırk ve kültürden milyonlarca insanı kucaklayan ve tek çatı altında birleştiren, aynı zamanda da sahiplenildiği toplum üzerinde en çok saygı gösterilen, dünyanın en değerli sembollerinden biri Türk Bayrağıdır.

Yüzyıllardır pek çok farklı kültürü kardeşçe bir arada yaşatmayı başaran bu medeniyeti, bizleri, parçalamak suretiyle birbirimizden ayırmak isteyenler, tıpkı dedelerinin defalarca hezimete uğradığı gibi, bugün de başarılı olamayacaklar ve tekraren yenilgiye uğrayacaklardır.

Çünkü bizi onlardan ayıran çok önemli bir fark var; Bu fark; imandır. Bu fark; inançtır. Bu fark; birlik ve beraberlik duygusudur. Bu fark; dünyanın jandarmalığını üstlenmek, despotluk yapmak değil, Bu fark; komşusu açken tok uyuyamayan bir kültürün mirası, Bu fark; dünyanın en ücra köşesinde, bir çocuğun gözyaşının, tek damlasına sızlayan, vicdanın sesidir. Haçlı ile hilalin mücadelesinde, adeta tek cephede yer almış emperyalist güçler 15 Temmuz’da olduğu gibi çeşitli argümanlarla saldırılarına devam etmekteler. Bugün de ekonomimizi etkilemek adına çeşitli argümanları kullanarak saldırılarını, yıldırma politikalarını sürdürmekteler. Ama bizler yılmayacağız, her zaman bir ve beraber olarak tüm sıkıntıları, çok çalışarak birlikte aşacağız. Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ifade ettiği gibi;

“Sahipsiz olan vatanın batması haktır. Sen Sahip olursan bu vatan batmayacaktır.”

Bu duygularla sözlerime son verirken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile milletimiz var olduğu günden bu yana, bu kutlu yolda canını veren tüm şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimizi de minnetle anıyorum.”

Balkon konuşmasının ardından Meclis Salonuna geçilerek, burada Başkanımız Süleyman ÇELİK tebrikleri kabul etti. Protokol eşliğinde Selimiye Mahallesinde Binbaşı Muharrem Bey’in mezar ziyareti ve Kıblepınar Şehitlik ziyareti ile Yenişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı törenleri sona erdi.

Törenlere İlçe Kaymakamımız Suat SEYİTOĞLU, İlçe Garnizon Komutanımız Albay Hakan CİRİT, Belediye Başkanımız Süleyman ÇELİK, İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Burak DURAL, İlçe Emniyet Müdürü Ümit GÜNER, Belediye Meclis Üyelerimiz, AK Parti İlçe Teşkilatı, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Gaziler, Muhtarlar, ilçe protokolü, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık