solyanreklam
sagreklam

BÜYÜK ZAFER’İN 95’İNCİ YIL COŞKUSU MUDANYA’DA YAŞANDI

BÜYÜK ZAFER’İN 95’İNCİ YIL COŞKUSU MUDANYA’DA YAŞANDI

BÜYÜK ZAFER’İN 95’İNCİ YIL COŞKUSU MUDANYA’DA YAŞANDI
  • 31 Ağustos 2017, Perşembe 0:00

Mudanya Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümü büyük bir coşku ve heyecan içinde kutladı. Dolgu Alanı’ndan ve Mütareke Meydanı’na kadar gerçekleşen “Zafer Yürüyüşü” ile başlayan etkinlikler “Livaneli Korosu ve Orkestrası” konseriyle tamamlandı. Başkan Hayri Türkyılmaz, “Unutturulmaya çalışılan milli bayramlarımızı Fırat’ın doğusunda da, batısında da büyük coşku içerisinde kutlayacağız, bu günler yakındır. Cumhuriyeti kuran, sahip çıkan ve yaşatan bizleriz, yöneten de biz olacağız” dedi.

Mudanya Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıl dönümünde, muhteşem bir kutlamaya ev sahipliği yaptı. Mudanya Dolgu Alanı’ndan Zafer Yürüyüşüyle başlayan kutlamalar, Mütareke Meydanı’nda Livaneli Korosu ve Orkestrası konseriyle son buldu. Akşam saatlerinde toplanan binlerce Atatürk ve Cumhuriyet sevdalısı, Mudanya Belediyesi’nin dağıttığı Atatürk tişörtleri ve Türk Bayrakları ile Mütareke Meydanı’na kadar yürüdü.Tarihi Mudanya Bandosu’nun marşlarla, MUDMOT ve PEDAL16 BURSA’nın motosiklet ve bisikletleriyle eşlik ettiği yürüyüşe CHP Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun yanı sıra CHP Bursa İl Başkan Vekili Muharrem Or, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman ile binlerce Mudanyalı katılım sağladı.
“UMUDUMUZ VE CESARETİMİZ ARTIK DAHA ÇOK”
Unutturulmaya çalışılan milli bayramları Mudanya’da her zaman coşku ile kutladıklarının altını çizen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Milli bayramlarımızı Fırat’ın doğusunda da, batısında da büyük coşku içerisinde kutlayacağız, bu günler yakındır. Cumhuriyeti kuran, sahip çıkan ve
yaşatan bizleriz, yöneten de biz olacağız” dedi.  30 Ağustos Zafer Bayramı’nın unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğine vurgu yapan Türkyılmaz, “Umudumuz ve cesaretimiz artık daha çok. Korkmayacağız. Korkması gerekenler onlar, çünkü bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının çocukları olarak onların kurduğu bu cumhuriyeti ilelebet yaşatacağız” ifadelerini kullandı.
LİVANELİ KOROSU’NA MUDANYA’DAN TAM NOT
Mudanya Belediyesi Güzelyalı Halk Dansları Topluluğu Yıldızlar ve Master grubunun gösterilerinin ardından sahne alan Livaneli Korosu ve Orkestrası Zülfü Livaneli şarkılarını Mudanyalılar ile birlikte seslendirdi. Zülfü Livaneli’nin kendi orkestrası eşliğinde gençler ve çocuklardan kurduğu koro şefi Saide Feray ve Orkestra Şefi Ali Koç’un yönetmenliğinde sahne aldı. “Hey Özgürlük” şarkısı ile konserine başlayan koro en güzel Livaneli şarkılarını seslendirdi. Koro ve solo olarak seslendirilen şarkılara Mudanyalılar da hep bir ağızdan eşlik ederken, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık