MUDANYA’DAN DÜNYAYA YENİ BİR BARIŞ İMZASI

MUDANYA’DAN DÜNYAYA YENİ BİR BARIŞ İMZASI

MUDANYA’DAN DÜNYAYA YENİ BİR BARIŞ İMZASI
  • 02 Eylül 2017, Cumartesi 0:00

Mudanya Belediyesi’nin sponsorluğunda milli ve master yüzücüler Ayşin Oya Bekbay, Faruk İlgüy, Erman Ağırbaşlı ve Oğuz Çam, Dursun Saru’nun antrenörlüğünde double yaparak Manş Denizi’ni geçtiler. Türkiye rekorunu da kıran yüzücüler İngiltere’den Fransa’ya yüzüp geri dönen ilk Türk takımı olmayı başardılar.

Geçtiğimiz yıllarda “Dünya Barış Rekoru”nu kırarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya Belediyesi, barış ve kardeşlik adına dünya çapında yeni bir etkinliğe daha imza attı. Milli ve master yüzücüler Ayşin Oya Bekbay, Faruk İlgüy, Erman Ağırbaşlı ile Oğuz Çam, Dursun Saru’nun eğitmenliğinde, İngiltere’nin Dover kentinden başlayarak Fransa kıyılarına varıp, tekrar İngiltere’ye dönüş yaptılar. Yüzme etkinliğini 20 saat 55 dakika gibi bir sürede tamamlayan yüzücüler, Türkiye rekorunu da kırarak İngiltere’den Fransa’ya yüzüp geri dönen ilk Türk takımı olmayı başardılar.
“BARIŞA İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Ülkemize hem bayram, hem de barış günü hediyesi armağan eden ve attıkları her kulaçta Mudanya'mızın barış ve kardeşlik çağrısını tüm dünyaya duyuran yüzücüleri tebrik eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bizler Mudanyalıyız. İnandığımız zaman yapamayacağımız, altından kalkamayacağımız hiçbir iş yoktur.  Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Yurtta Barış Dünyada Barış" ilkesi ışığında 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde uluslararası çapta bir barış etkinliğine daha imza attık. Geçmişte olduğu gibi bugün de ülke ve dünya barışına imza atmaya devam ediyoruz. Yüzücülerimiz Barış ve kardeşlik için zorluklara göğüs germemiz ve mücadele etmemiz gerektiğini 1 Eylül Dünya Barış Günü'ndeki bu başarılarıyla en güzel şekilde aktardılar” dedi.  
“HEYECANLI VE GURURLUYUZ”
Etkinliği tahmin ettiklerinin altında bir zamanla tamamladıklarını ifade eden antrenör Dursun Saru, Dünya Barış Günü’nde böyle bir etkinliği gerçekleştirmelerinin kendilerine ayrı bir heyecan ve gurur verdiğini belirtti. Tüm dünyaya barış diye haykırmak ve Mudanya’nın adını duyurmak için bu projeyi gerçekleştirdiklerinin altını çizen Saru, “Bizlere her zaman destek olan Mudanya Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a, bizleri burada yalnız bırakmayan Belediye Başkan Yardımcısı Akın Poroy ile Özel Kalem Müdürü Ahmet Yıldız ve bizlere inanan tüm Mudanyalılara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık