solyanreklam
sagreklam

Aktaş, ''Bursa’ya hizmetin siyaseti yok''

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa için ortak akılla hareket edip kente değer katma hedefiyle, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı ziyaret etti.

Aktaş, ''Bursa’ya hizmetin siyaseti yok''
  • 08 Aralık 2017, Cuma 17:10

Bursa’ya hizmetin siyaseti yok

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa için ortak akılla hareket edip kente değer katma hedefiyle, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı ziyaret etti.
Başkan Aktaş, Nilüfer ve Mudanya’da Belediye başkanlarından çalışmalarıyla ilgili brifing aldı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BURSA – Bursa için ortak akılla hareket edip kente değer katmayı hedef alan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Aktaş, Nilüfer ve Mudanya’da Belediye başkanlarından ilçeler ve çalışmalarla ilgili brifing aldı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’yı daha yaşanabilir bir geleceğe taşıma hedefiyle acil eylem planı toplantısının ardından, görevinin 35. gününde Nilüfer ve Mudanya’da ilçe belediyelerini ziyaret etti. Bursa için ortak akılla hareket edip kente değer katacak acil hizmetlere odaklandığını her fırsatta ifade eden Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin yöneticileri ve bürokratlarıyla birlikte ilçelerde ziyaretlerini sürdürdü.

Göreve geldiği günden bu yana, Bursa’ya hizmette siyasi parti ayrımı yapmadığını sık sık vurgulayan Başkan Aktaş, sabah saatlerinde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde ziyaret etti. Bozbey ile Nilüfer ve Bursa için atılacak adımlarla ilgili görüşen Başkan Aktaş, ziyarete dair açıklamasında, “İlçe ziyaretlerimiz devam ediyor. Ekibimizle beraber, Nilüfer Belediyesi’nde, Nilüfer Belediye Başkanı’mızın konuğu olduk. Sağ olsun kendisi de başkan yardımcılarıyla, bürokratlarıyla beraber bizleri sıcak bir şekilde karşıladı. 4. dönem Belediye Başkanı’mız, tecrübeli bir ekip var. Gördükleri tespitleri, eksik ve aksaklıklarla alakalı konuları, ifade ettiler. Biz de bu noktada kendilerine belirli konuları ifade ettik, izah ettik. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Nilüfer’in 1. gündem konusu kentsel dönüşüm”

Başkan Aktaş, Bursa’nın 17 ilçesinin de kendine has problemlerinin ve sıkıntılarının var olduğunu belirterek, “17 ilçenin de belediye başkanları ve idarecileri var. Bugün bir güzelliği daha yaşadık. Hem AK Parti İlçe başkanımızın meclis üyesi olması, Nilüfer’i bu manada bilmesi, mühendis kökenli olması, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanımızın da burada olması, bu manada karşılıklı diyaloğu da artırdı diyebilirim. Zaten tanışıyorlar ama sorunların beraberce dinlenilmesi ve çözülmesi bakımından bir hamle ve bir aşama olarak görüyorum, çok teşekkür ediyorum. Nihayetinde bütün belediye başkanlarımız çalışma arkadaşlarımız. Nilüfer’in 1. gündem konusu kentsel dönüşüm ve beraberinde trafik ve ulaşım. Yoğunlaşılacak ana noktalar bunlar ama bunun yanında tali konular da ifade edildi. Nilüfer halkının sorunları, sıkıntıları, bu bazen orta refüj düzenlemesi, bazen bir park uygulaması veya bir dere ıslahı, konunun ne olduğu önemli değil. Dosyalarımızı detaylı bir şekilde aldık, inşallah takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

“Gülümseyen insanların sayısı artsın”

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Başkan Aktaş’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Bugün, Nilüfer’i ve Bursa’yı konuştuk. Neticede bizler de bu kentte yaşayan insanlar olarak önerilerimizi Sayın Başkan’ımıza ve bürokratlarına ilettik. Ben hem bürokratlarıyla birlikte bizi ziyaret etmesinden ve bizlerin görüşlerini almasından dolayı kendisine gerçekten çok çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Bursa, büyüyen ve gelişen bir kent ama en hızlı gelişen ve büyüyen de Nilüfer. Onun için Nilüfer’e biraz daha ayrıcalık bekliyoruz Sayın Başkan’dan. Bu nüfus artışıyla birlikte pozitif ayrımcılık bekliyoruz. Sorunların çözümü noktasında zaman zaman hep beraber oturup değerlendirmesini yapacağız, bürokrat arkadaşlarımızla birlikte. Amacımız, gülümseyen insanların sayısını daha fazla artırmak ve Bursa’yı yaşanabilir bir Bursa haline getirmek, Nilüfer’i yaşanabilir bir Nilüfer haline getirmek” diyerek ziyaretinden dolayı teşekkür ettiği Başkan Aktaş’a, Nilüfer’de 5999 kişiyle oluşturulan Atatürk portresini hediye etti.

Mudanya’da öncelik sahil ve ulaşım

Başkan Aktaş, Nilüfer Belediyesi ziyaretinin ardından Mudanya AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Burada AK Parti İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal ve partililerle bir araya gelen Aktaş, ilçenin sorunları hakkında bilgi alıp, bundan sonra izleyecekleri yol haritası ile ilgili bilgi verdi. Başkan Aktaş, daha sonra Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı da Mudanya Belediyesi’ndeki makamında ziyaret etti. AK Parti ve CHP İlçe başkanlarının da katıldığı basına kapalı toplantıda, Mudanya’da hem Büyükşehir Belediyesi hem de Mudanya Belediyesi tarafından yapılan, devam eden ve yapılması planlanan yatırımlar ele alındı. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı devam eden sahil düzenleme projesini yerinde inceleyen Başkan Aktaş ve Türkyılmaz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Toplantının Mudanya’nın geleceği açısından çok verimli geçtiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mudanya’da CHP’li Belediye Başkanı’mız görevde. Partiler farklı olabilir, sonuçta bu halkımızın tercihi ama biz, bu saatten sonra Mudanya’ya, Bursa’ya ne yapabiliriz, bunun hesabı ve heyecanı içindeyiz. Farklı yaklaşımlar olacaktır. Bu çok doğal, asıl mesele öncelikli sorunları belirleyip, çalışmaları hızlandırmak… Yaptığımız toplantıda Mudanya’da sahil düzenleme, otopark ve ulaşım öncelikli sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Burada aldığımız notlar, bizim için değerli ve önemli. Kısa sürede ilçeyi geleceğe taşıyacak adımları süratle atacağız. Sıcak ev sahipliğiyle bizleri karşılayan Başkan’ımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Uyum içinde çalışacağız”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise 30 Mart 2014’te aday olarak halkın karşısına çıktıklarını, seçildikten sonra ise siyasi bir yaklaşım içinde olmadıklarını belirterek, “Çünkü biz, “Hizmetin siyaseti olmaz” dedik, kimseyi ayrıştırmadık, ötelemedik. Diyalog eksikliğinden kaynaklanan birtakım sorunlar vardı. Şimdi bu sorunları büyütmeden ilçemize yeni yeni projelerle hizmet etmeye devam edeceğiz. Her ilçenin farklı değerleri var. İznik’in gölü, dağ ilçelerinin yaylaları gibi Mudanya da İstanbul ve Trakya bağlantısıyla, sahiliyle ayrı bir değer. Bursa’mızı 17 ilçesiyle bir bütün olarak uyum içinde geleceğe taşımak için birlikte çalışmamız gerek. Ben de bu ziyaretleri nedeniyle Başkan’ımıza teşekkür ediyorum. Büyükşehir’in 1058 mahallesi var. Bunların hepsine yetişmek kolay değil. Özellikle Mudanya ile ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin yetişemediği her konuya maddi, manevi desteği vermeye hazırız” şeklinde konuştu. Başkan Aktaş, Mudanya ziyaretinin son durağında Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i de makamında ziyaret etti.

HABERE AİT VIDEOBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık