solyanreklam
sagreklam

SAKATATÇILAR ÇARŞISI'NDA SONA DOĞRU

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yap-işlet-devret usulü ile yapılan Sakatatçılar Çarşısı’ndaki çalışmalar devam ediyor.

SAKATATÇILAR ÇARŞISI'NDA SONA DOĞRU
  • 26 Ekim 2018, Cuma 2:00

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yap-işlet-devret usulü ile yapılan Sakatatçılar Çarşısı’ndaki çalışmalar devam ediyor. 

Daha önce Tarihi Peynirciler Çarşısı’nda sağlık şartlarına uygun olmayan bir ortamda hizmet veren ve kısa süre önce ihalesi yapılarak yapımına başlanan Sakatatçılar Çarşısı açılış için gün sayıyor. Vali Mithatbey Mahallesi Defterdarlık Caddesi üzerinde yapılan çarşıda, 16 dükkân, 1 lokanta ve 1 zabıta noktası bulunuyor. İnşaatı tamamlanan, elektrik fayans ve boya işlemlerine geçilen çarşı bittiğinde bölgenin Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun en büyük ve en modern sakatatçılar merkezi olacak. 

Sakatatçılar Çarşısı’ndaki çalışmalarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, Çarşıyı 2018 yılı içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Sakatatçı esnafının ilk defa bu standartlarda bir çarşıya kavuşacaklarını ifade eden Kaplan, çarşının 3 kattan oluştuğunu belirterek şöyle konuştu:

“Bodrum, zemin ve asma kattan oluşan modern Sakatatçılar Çarşımız, tüm detaylar düşünülerek inşa ediliyor. Buraya getirilen sakatatlar önce bodrum katta temizlenip hazırlanacak daha sonra zemin katta teşhir edilecek. Asma katımız ise burada çalışan esnafımızın dinlenmesi için tasarlandı. Ayrıca çarşımızın Akköprü Deresi’ne bakan cephesinde belediyemize ait işyerleri de olacaktır. Bir sakatatçılar çarşısında olabilecek tüm detayların düşünüldüğü çarşımız, Tarım ve Orman Bakanlığı standartlarına göre dizayn ediliyor. Tüm bunların yanı sıra çarşımızda alışveriş yapan vatandaşlarımızın kullanabileceği bay-bayan WC’ler ve mescitler inşa ediliyor. Sağlık ve hijyen kurallarını üst düzeyde uygulayacağımız modern çarşımızı yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.”

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık