solyanreklam
sagreklam

Aladağ'a Zeydan Karalar dokunuşu

Aladağlıların yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Başkan Zeydan Karalar,ilçeye 10 yılda yapılamayan hizmeti 1 yılda yaptıklarını belirtti. Devletin, milletin parasını hassasiyetle kullandıklarını ifade etti.

Aladağ'a Zeydan Karalar dokunuşu
  • 11 Ekim 2020, Pazar 9:10

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, İyi Parti Adana İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, CHP il kadın ve gençlik kolları başkanları, CHP il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve Aladağlıların katıldığı beton yolun temel atma töreni Kıcak Köyü’nde yapıldı.

ASFALT HAMLESİNDE MÜTHİŞ RAKAM

Aladağlıların yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Başkan Zeydan Karalar, ilçeye 10 yılda yapılamayan hizmeti 1 yılda yaptıklarını belirtti. Devletin, milletin parasını hassasiyetle kullandıklarını ve yapılan hizmetin kalitesine bu yüzden çok dikkat ettiklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Adana’ya geçmişte yapılan hizmetleri araştırdım. En fazla 2018 yılında 445 bin ton asfalt dökülmüş. Biz 2020 Eylül itibariyle, yılın tamamlanmasına 3 ay kala 600 bin ton asfalt döktük. Kötü mali tabloya rağmen bunları yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bu kardeşiniz sorunları çözecek. Önümüzdeki yıl çok daha fazlasını yapacağız. Dönem sonuna kadar inşallah Aladağ’da su ve yol sorunu kalmayacak. Burada yaptığımız her iş sağlam ve ömürlük” dedi.

2021’DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HALK KART MÜJDESİ

Başkan Zeydan Karalar Kabasakal Köyü’nde köprü açılışı gerçekleştirdi. Burada da kendisini yalnız bırakmayan, gönülden seven, alkışlayan Aladağlılara hitap eden Başkan Zeydan Karalar, yapılan hizmetlerle ilgili bilgi verdi, geçen yıl üreticinin desteklenmesi için lavanta fidesi dağıtımını hatırlattı ve benzer desteklerin süreceğini açıkladı.Başkan Zeydan Karalar, Kabasakal’da ihtiyaç sahibi hemşehrilerine de müjde verdi ve 2021’de köylerde halk kart dağıtacaklarını duyurdu. (Belirli miktarda kredi yüklenen halk karta sahibi vatandaş, marketlerden alışveriş yapabilecek)

HEYELAN TEHLİKESİNE KARŞI İSTİNAT DUVARI

Başkan Zeydan Karalar, Sinanpaşa Mahallesi’nde de, bölgeyi iki noktada heyelan tehlikesinden kurtaran 180 metrelik istinat duvarının açılışını gerçekleştirdi.

Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik’i ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, ilçenin sorunlarıyla ilgili güncel bilgi aldı, iş birliği yapılıp destek verilmesi konusunda görüş belirtti.

SORUNLARLA İLGİLİ BÜROKRATLARA ANINDA TALİMAT

Bölge halkının yoğun ilgisine aynı sıcaklık ve samimiyetle cevap veren Başkan Zeydan Karalar, esnaf ve halkla bir araya gelip sohbet etti, sorun dinledi, çözüm için anında ilgili bürokratlara talimat verdi.

Başkan Zeydan Karalar açılışların ve temel atma töreninin ardından Meydan ve Masiret yaylalarında halkla bir araya geldi.Boztahta, Yüksekören ve Topallı köylerine de giden Başkan Zeydan Karalar, taziye ziyaretlerinde bulundu, halkın sorunlarını bizzat kendilerinden ve muhtarlardan dinledi.

SAMİMİ İLETİŞİM, POPÜLİZMDEN UZAK SİYASET...

Gittiği yerlerde çocuklara çeşitli hediyeler veren Başkan Zeydan Karalar, istekler karşısında söz vermeden önce sorunların çözülüp çözülemeyeceğine dair bürokratlarıyla istişare etti.

Kısa vadede yerine getirilmesi mümkün olmayan taleplerle ilgili söz vermekten kaçındı.

ALADAĞ İLÇESİNDE 15-16 AYLIKDÖNEMDE YAPILAN VE YAPILACAK HİZMETLER ŞÖYLE:

-Ceritler,İncirci, Körmesut, Gireği-Yeniköy, Gökçeköy, Dailer, Çaltık, Kızıldam’a toplam 7 adet su deposu ve 21 bin 500 metre su isale hattı.

KISA VADEDE YAPILACAK İÇME SUYU YATIRIMLARI

-Karahan, Gerdibi, Kızıldam, Ebrişim, Darılık, Ceritler, Mavriyan, Meydan Yaylası, Kızılçukur’a 37 bin 500 metre içme suyu hattı ve 15 adet içme suyu deposu.

DİĞER İÇME SUYU PROJELERİ

-Kökez-Ebrişim Mahallesi arası, Boztahta, Çolaklı mevkisi, Kökez Mahalesi, Soğuk oluk mevkisi, Kabasakal Mahallesi’ne toplam 9 bin 720 metre içme suyu hattı.

SAHTİ KAPLAMA YOL HİZMETLERİ

-Karahan Kışlak, Gökçeköy, Kızıldam, Boztahta, Yüksekören, Topallar’a toplam 60 bin 100 metre yol.

BETON YOL

Kıcak, Köşkerli, Posyağbasan, Etekli arasında 12 km beton yol... Aladağ ana yol hattındaki beton yol, içindeki demir döşeme nedeniyle ömürlük işlevi olan, çok önemli bir hizmet.

İSTİNAT DUVARI

Sinanpaşa ve Kökez”de iki adet, toplam 180 metre.

KÖPRÜ

Kabasakal Köprüsü; Aladağ ile Kabasakal-Ebrişim Posyağbasan arasındaki yolu bağlamaktadır. Bu noktada daha önceki menfez, yeni yapılan köprünün onda biri kadardır.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık