solyanreklam
sagreklam

Osmaniye Masal Parkı törenle hizmete açıldı.

Osmaniye’ yi cazibe merkezi haline getirecek, Türk Masal Kahramanlarının ve Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinin tanıtıldığı, 35 dönümlük arazi üzerine kurulu, Osmaniye Masal Parkı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tarafından törenle hizmete açıldı.

Osmaniye Masal Parkı törenle hizmete açıldı.
  • 17 Ocak 2018, Çarşamba 22:11

İçerisinde çeşitli oyun alanlarının da bulunduğu, bölgenin ekonomisi ve turizmine katkı sağlaması hedeflenen Osmaniye Masal Park kapılarını ziyaretçilere açtı.

DEVLET BAHÇELİ MEYDANI YAYALAŞTIRMA VE ALT GEÇİT PROJESİ’NDE İLK KAZMA VURULDU.

Osmaniye’nin şehir için araç ve yaya trafiğini rahatlatacak doksan günde tamamlanması planlanan Devlet Bahçeli Meydanı Yayalaştırma ve Alt Geçit Projesi hayata geçti.

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Osmaniye Masal Park Açılışı ve Devlet Bahçeli Meydanı Yayalaştırma ve Alt Geçit Projesi Temel Atma töreni on binlerce Osmaniyeli’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BAŞKAN KADİR KARA: “ŞEHRİMİZ İÇİN GECE GÜNDÜZ, DURMAKSIZIN ÇALIŞIYORUZ.”

Törenin açılış konuşmasını yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara;”  Göreve seçildiğimiz üç buçuk bu yana evimizde yatmadık,  şehrimizde kalmadık,  Türkiye’yi ve Dünya’yı dolaştık. Çok emek sarf ettik , çok gayret sarf ettik. Çok büyük bir ekiple dünya çapında araştırmalar yaptık. Osmaniye’yi nasıl geliştirebiliriz. Osmaniye’nin geleceğine gençlerine ve çocuklarına nasıl bir Osmaniye bırakabilirizin araştırmasını ve incelemesini yaptık. Neticede böyle bir eserin Osmaniyemize çok şey kazandıracağına inandığımız için bu masal parkla ilgili çalışmaları başlattık ve Cenab-ı Allah’a hamd olsun ki bugün bitirmek nasip oldu. Sizlerin sayesinde 3 buçuk yıl süren inceleme ve araştırmalarda vermiş olduğum emek göstermiş olduğum gayret ailemden ve hemşerilerimden olan ayrılığımın hepsini şuanda bana sarf ettiğiniz muhteşem ve duygu dolu sözler ile unutturdunuz. Bu hizmetin ne için yapıldığını ve Osmaniye için ne anlam ifade ettiğini söylediğiniz sözlerle ağlattınız. Benim gözyaşlarım sevinç gözyaşları. Beni ağlattığınız için size sonsuz teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca sizin yolunuzda yürümeye devam edeceğim. Saygılar sunuyorum. Allaha emanet olsun.” Şeklinde konuştu.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: “OSMANİYE BELEDİYEMİZ EMİN VE EHİL ELLERDEDİR.”

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: “OSMANİYE BELEDİYESİ TÜM BELEDİYELERE ÖRNEK OLMUŞTUR.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli açılış ve temel atma törenlerinde yaptığı konuşmasında; “Besmeleyle temelini attığımız Masal Park’ın kısa bir sürede Osmaniyeli hemşerilerimin hizmetine sunulmasından kıvanç duyuyorum.  Bu vesileyle üstün gayretlerini gördükçe iftihar ettiğim başta Osmaniye Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara Beye, Belediye Meclis Üyelerine, Belediye Personeline ve açılış töreninin hayata geçmesinde emeği bulunan tüm dava arkadaşlarıma ve teşkilat mensuplarımıza can-ı gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum. Bugün bir eserin açılışını yaparken, başka bir eserin de temelini atıyoruz. Burada Milliyetçi Hareket Partisi’nin Üretken Belediyecilik anlayışına yakışan yapılmıştır.Osmaniye Belediyemiz, çalışkanlığını hoşgörüyle birleştirmiş, mağdur ve mazlumlarla içiçe olmuştur.Osmaniye Belediyemiz emin ve ehil ellerdedir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyelerinde başarı vardır, özveri vardır, özgüven vardır, öz değerlere bağlılık vardır, elbette başlanılan her işten sonuç almak vardır. Bu bakımdan Osmaniye Belediyesi tüm belediyelere örnek olmuştur.” Dedi.

Konuşmaların ardından Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye şehrin altın anahtarını verdi.

HADİSE VE MURAT BOZ AYNI SAHNEDE OSMANİYE’Yİ COŞTURDU

Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan Masal Park’ın açılışı ve temel atma törenleri kapsamında organize edilen konserde sahneye çıkan milyonların sevdiği ünlü sanatçılar Hadise ve Murat Boz sahne aldı.

Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılan Masal Park’ın açılışı ve temel atma törenleri kapsamında organize edilen konserde sahneye çıkan pop şarkıcıları Hadise ve Murat Boz hayranlarını coşturdu.

Yaklaşık 3 saat süren ücretsiz konserde, sevilen şarkılarını seslendiren Hadise ve Murat Boz’a eşlik eden Osmaniyeliler, gönüllerince eğlendi.

Bugün çok özel bir gün, bu parkın açılışı beni çok mutlu etti. Ülkemizde daha fazla park açılsın, bu böyle bir başlangıç olsun ve daha fazla devam etsin istiyorum. Burada olduğum için gurur duyuyorum. Ardından sahneye çıkan Murat Boz ise Osmaniye’yi çok sevdiğini belirtti.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara her iki sanatçıya da çeşitli hediyeler verdi. Başkan Kadir Kara, Osmaniye için önemli bugünde ülkemizin önemli iki sanatçısı aramızda yer aldılar. Onlara ve sizlere çok teşekkür ediyorum dedi. Hediye takdiminin ardından Hadise ve Murat Boz düet yaptı.

Masal Park açılış ve Devlet Bahçeli Alt Geçit ve Yayalaştırma projesinin temel atma törenlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte MHP Genel Başkan Yardımcıları, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Milletvekilleri, Ak Parti Osmaniye Milletvekilleri ve İl, İlçe teşkilatları, Osmaniye ve çevre İl,İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile on binlerce vatandaş katıldı.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık