YILDIRIMLILAR KÜLTÜR TURLARIYLA TÜRKİYE'Yİ GEZİYOR

Yıldırım Belediyesi tarafından Türkiye'nin önemli, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine sahip şehirlerine ücretsiz olarak düzenlenen kültür turlarında Eylül ayı kayıtları başladı.

YILDIRIMLILAR KÜLTÜR TURLARIYLA TÜRKİYE'Yİ GEZİYOR
  • 30 Ağustos 2018, Perşembe 0:00

Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini ücretsiz olarak Türkiye’nin önemli turizm merkezleriyle buluşturuyor. Medeniyetlerin beşiği Anadolu’nun tarihi mirasıyla, ilçe sakinlerini kucaklaştıran Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği kültür turları 7’den 70’e binlerce Yıldırımlının ilgi odağı oldu. 2016 yılından bu yana düzenlenen kültür turlarında binlerce ilçe sakinini eşsiz doğal ve tarihi zenginliklerle buluşturan Yıldırım Belediyesi, bu sene gerçekleştirdiği turlarla Yıldırımlıları Konya, Çanakkale, Bolu-Abant, Safranbolu-Amasra ve İstanbul’a götürüyor. Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası önünden kalkacak otobüslerle düzenlenecek turlarda vatandaşlara gidecekleri yerlerin detaylı bilgilerinin anlatıldığı broşürler de dağıtılıyor.

BABALAR ÇOCUKLARIYLA EL ELE BİRLİKTE GEZİYE

Öte yandan ilkleri gerçekleştirmeye devam eden Yıldırım Belediyesi, ‘Baba-Çocuk Kültür Turları’ projesi kapsamında Yıldırımlı baba ve çocukları her Cumartesi-Pazar İstanbul’un tarihi ve kültürel zenginlikleri ile buluşturarak aile içi paylaşımın artmasına katkı sağlıyor. Proje kapsamında İstanbul’un eşsiz mimarilerinden Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Cami’ni gezme fırsatı bulan babalar ve çocukları, günün sonunda ViaSea Temapark ve Akvaryum’da eğlenerek birlikte vakit geçiriyor. Turlara katılmak isteyen vatandaşlar, ve çocuklarıyla keyifli anlar yaşamak isteyen babalar Yıldırım Belediyesi Hizmet Binası, Barış Manço Kültür Merkezi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Yunus Emre Spor Kompleksi, Piremir YIL-MEK Okul Öncesi Birimi ile Çınarönü, Şirinevler ve Karapınar Mahalle Konakları YIL-MEK Okul Öncesi Birimleri’ndeki başvuru noktalarından biletlerini alabiliyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık