ÜRETİM KAMPI ETKİNLİĞİNİN ÜÇÜNCÜ DURAĞI HAN OLDU

ÜRETİM KAMPI ETKİNLİĞİNİN ÜÇÜNCÜ DURAĞI HAN OLDU

ÜRETİM KAMPI ETKİNLİĞİNİN ÜÇÜNCÜ DURAĞI HAN OLDU
  • 06 Eylül 2018, Perşembe 0:00

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Gençlik Merkezi, şehirdeki gençlere geleneksel üretimi ve köy hayatını tanıtmak amacıyla Han'da Üretim Kampı etkinliği düzenledi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından gençlerin, köy yaşamını tanıma, ekolojik yaşam mücadelesinden haberdar olma ve grup çalışmasını öğrenmelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Üretim Kampı etkinliklerinin üçüncü durağı Han oldu. 40 kişinin katılım gösterdiği kampta tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenen gençler, süt sağma, yumurta toplama, mantı açma ve tandırda ekmek yapımı uygulamalarına katıldılar. Han ilçe merkezinde kurdukları kamp çadırlarında konaklayan gençler sabahın erken saatlerinde uyanıp tarla sulama, meyve ve sebze toplama, ot biçme gibi köy işleri ile uğraştıktan sonra ilçedeki Hüsrev Paşa Camii'nde temizlik yaptılar. Gençler tarafından toplanan meyveleri reçel yapıp sabah sağılan sütlerle katılımcılara ikram eden mahalleliler, şehirden gelen gençlerle çok iyi vakit geçirdiklerini ifade ettiler.

Üretim Kampı sayesinde gençlerle tanışıp onlarla iyi vakit geçirdiklerini belirten mahalleliler "Şehirlerden gelen gençlere böyle faaliyetler sayesinde köyümüzün tanıtılması çok güzel. Köylerimiz çok güzel ama insanlar bilmedikleri tanımadıkları için buralara uğramıyorlar. Büyükşehir Belediyemizin gerçekleştirdiği Üretim Kampı etkinliği sayesinde gençlerimiz ile tanıştık, birlikte iş yaptık, sofra kurduk çok güzel eğlendik" şeklinde konuştular. Üretim kampına Samsun'dan katılım gösteren Hazal Yurtbilir ise "Üretim Kampı sayesinde ilk defa mantı açtım, ahududu topladım, tarlalara girdim. Burada doğa ile iç içe yaşamak çok keyifli. Köy hayatından çok uzakta büyümüş biri olarak bana böyle güzel bir duyguyu yaşattıkları için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne çok teşekkür ederim" dedi.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, gençlerin köy yaşantısını tanımalarını, ekolojik yaşam mücadelesini anlamalarını, üretim ve tüketim dengesini öğrenmelerini, üretim aşamalarını yerinde görmelerini ve grup çalışmasını öğrenebilmelerini sağlamayı amaçladıkları Üretim Kampı etkinliklerini düzenlenmeye devam edeceklerini belirttiler.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık