Tavşanlı - Polyak hafriyat alanı ağaçlandırıldı

Büyükşehir Belediyesi, Kent Konut A.Ş. tarafından Gebze’de rehabilitesi yapılan Tavşanlı - Polyak hafriyat sahasını ağaçlandırıyor.

Tavşanlı - Polyak hafriyat alanı ağaçlandırıldı
  • 18 Ekim 2018, Perşembe 11:15

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, doğal yapısı bozulmuş sahaları hafriyat ile doldurarak, vatandaşların dinleneceği ve stres atacağı yeşil alanlara dönüştürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kent Konut A.Ş. tarafından Gebze’de rehabilitesi yapılan Tavşanlı-Polyak hafriyat sahası, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler ve Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özön’ün denetimlerinden sonra tamamlanarak Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

PİS KOKU YAYAN DERE ISLAH EDİLDİ
Teslim aldığı Tavşanlı-Polyak hafriyat sahasında rekreasyon(dinlenme) alanına dönüştürme çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, alanının içerisinde bulunan ve ıslah edilen dereyi de iki etap şeklinde ağaçlandırmaya başladı.

KENTİ GÜZELLEŞTİREN HAFRİYATLAR
Hızla büyüyen ve gelişen Kocaeli’de inşaatların, yolların, elektrik, su hatlarının, parkların yapımı esnasında ortaya çıkan hafriyatlar, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla kentin güzelleştirilmesinde rol alıyor. Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde Kocaeli’de uygun ve doğal yapısı bozulmuş alanlarda iyileştirme projeleri düzenleniyor. Bu alanlar hafriyatlarla doldurularak; doğaya, kent estetik yapısına ve kentin sosyal ihtiyaçlarına kazandırılıyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık