Misi Yazıevi konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor

Nilüfer Belediyesi, yazın yaşamına katkıda bulunmak amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu projelerden en önemlileri Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri tarafından, tarih ile doğanın buluştuğu gözde yerleşim yerlerinde oluşturulan yazar evleri. Uluabat Gölü’nün kıyısında, aslına uygun olarak yenilenen iki katlı bir binada hizmet veren ve Türkiye’nin ilk yazar evi olma özelliğine sahip Göl Yazıevi’ne şimdi de, sırtını Uludağ’ın eteklerine dayayan Misi Yazıevi katılıyor. Dünyada sanata, edebiyata, kültüre değer veren pek çok ülkede benzeri bulunan; çalışmak için ferah bir ortam özlemi duyan yazı emekçilerinin konaklayabilecekleri bu evler, Bursa’da tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Gölyazı ve Gümüştepe Mahallesi’nde (Misi) bulunuyor. 29 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te açılışı gerçekleştirilecek Misi Yazıevi ile Nilüfer, sınırları içinde iki yazar evi bulunan ilk ilçe olma özelliğine kavuşuyor. Yaklaşık 217 metrekarelik kapalı alanda yapılan Misi Yazıevi, 130 metrekarelik bir avluya, iki ayrı odaya, ortak çalışma ve etkinlik salonlarına, mutfak, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü, televizyon gibi olanaklara sahip dingin bir üretim alanı. Misi Yazıevi’nin odalarında tek kişilik yatak, çalışma masası, klima, banyo, dolap bulunuyor. Misi Yazıevi’nin konukları internet erişimi, sıcak su gibi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanıyorlar. Göl Yazıevi ve Misi Yazıevi hem Türkiye’den, hem de dünyadan gelecek konuklarını ağırlamayı bekliyor. Yazar, şair, akademisyen ve araştırmacılar, Göl Yazıevi ve Misi Yazıevi’nden yararlanmak için http://yazievleri.nilufer.bel.tr/basvuru adresinden başvuruda bulunabilir.

Misi Yazıevi konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor
  • 20 Eylül 2018, Perşembe 16:58
Nilüfer Belediyesi,çalışmalarını dingin bir ortamda tamamlamak isteyen yazar, şair, çevirmen, akademisyen ve araştırmacılar için Nilüfer’de yeni bir evi daha,Misi Yazıevi’ni açıyor.Misi Yazıevi,29 Eylül’deki açılışın ardından konuklarını ağırlayacak.

Nilüfer Belediyesi, yazın yaşamına katkıda bulunmak amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu projelerden en önemlileri Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri tarafından, tarih ile doğanın buluştuğu gözde yerleşim yerlerinde oluşturulan yazar evleri. Uluabat Gölü’nün kıyısında, aslına uygun olarak yenilenen iki katlı bir binada hizmet veren ve Türkiye’nin ilk yazar evi olma özelliğine sahip Göl Yazıevi’ne şimdi de, sırtını Uludağ’ın eteklerine dayayan Misi Yazıevi katılıyor. Dünyada sanata, edebiyata, kültüre değer veren pek çok ülkede benzeri bulunan; çalışmak için ferah bir ortam özlemi duyan yazı emekçilerinin konaklayabilecekleri bu evler, Bursa’da tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Gölyazı ve Gümüştepe Mahallesi’nde (Misi) bulunuyor.


29 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’te açılışı gerçekleştirilecek Misi Yazıevi ile Nilüfer, sınırları içinde iki yazar evi bulunan ilk ilçe olma özelliğine kavuşuyor. Yaklaşık 217 metrekarelik kapalı alanda yapılan Misi Yazıevi, 130 metrekarelik bir avluya, iki ayrı odaya, ortak çalışma ve etkinlik salonlarına, mutfak, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü, televizyon gibi olanaklara sahip dingin bir üretim alanı. Misi Yazıevi’nin odalarında tek kişilik yatak, çalışma masası, klima, banyo, dolap bulunuyor. Misi Yazıevi’nin konukları internet erişimi, sıcak su gibi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanıyorlar.


Göl Yazıevi ve Misi Yazıevi hem Türkiye’den, hem de dünyadan gelecek konuklarını ağırlamayı bekliyor. Yazar, şair, akademisyen ve araştırmacılar, Göl Yazıevi ve Misi Yazıevi’nden yararlanmak için http://yazievleri.nilufer.bel.tr/basvuru adresinden başvuruda bulunabilir.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık