Manisa'nın Çevreci Yatırımı Çevre İzin ve Lisans Belgesini Aldı

Çevre yatırımları ile Türkiye genelinde adından söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği ve Manisa’nın 40 yılllık vahşi depolama sorununu ortadan kal...

Manisa'nın Çevreci Yatırımı Çevre İzin ve Lisans Belgesini Aldı
  • 12 Ağustos 2018, Pazar 17:34

Çevre yatırımları ile Türkiye genelinde adından söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği ve Manisa’nın 40 yılllık vahşi depolama sorununu ortadan kaldıran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Eleştirilere hedef olan tesisimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denetlemelerden tam not alarak Çevreci bir tesis olduğunu bu belge ile de bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.

Çevreci yatırımları ile Türkiye genelinde adından söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve Manisa’nın 40 yıllık vahşi depolama sorununu ortadan kaldıran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ verildi. Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi 15 Haziran 2017 tarihinde bir sene geçerliliği olan Geçici Faaliyet Belgesini aldı. Geçici Faaliyet Belgesinin geçerlilik süresi boyunca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ başvurusu yapıldı. Başvurunun yapılmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri 10.07.2018 tarihinde tesiste inceleme gerçekleştirdi. Yapılan incelemeler neticesinde eksik bilgi ve belge bulunmadı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tam not alan tesis 24.07.2018 tarihli “Atıksu Deşarjı, Düzenli Depolama-2.sınıf (Belediye Atıkları ve Tehlikesiz Atık Düzenli Depolama) Mekanik Ayırma-Kompost” konularında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ni aldı.  
Çevre İzin ve Lisans Belgesi 2023 Tarihine Kadar Geçerli
‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’nin 24.07.2023 tarihine kadar geçerli olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Haziran ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ başvurusunda bulunduk. Bakanlıkta gönderdiği yazı ile 24.07.2023 tarihine kadar geçerli ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’nin verilmesini uygun buldu. Eleştirilere hedef olan tesisimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denetlemelerden tam not alarak Çevreci bir tesis olduğunu bu belge ile de bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.   

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık