KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIK

Belediyemiz, hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı....

KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIK
  • 16 Ağustos 2018, Perşembe 13:38

KURBAN BAYRAMI HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIK

 

     Belediyemiz, hemşerilerimizin Kurban Bayramı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı.

  Belediyemiz, Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Bayram öncesi ve süresince oluşabilecek aksaklıkların anında giderilmesi, kurban satış ve kesim yerlerinin belirlenmesi ve mezarlık ile ibadethane bakımları gibi konularda çalışmalarını tamamlayan ekiplerimiz, halkımızın daha rahat bir bayram geçirebilmesi için gece gündüz demeden çalışıyor.

   21-22-23-24 Ağustos 2018 tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından da genel temizlik, ibadethane temizliği ve genel mezarlık bakımı, Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlükleri tarafından koordineli bir şekilde sürdürülen hayvan satış ve kesim yeri çalışmaları, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından her bayramda olduğu gibi Kurban Bayramında da bayram namazı sonrası mezarlık ziyaretinde bulunacak olan vatandaşlara peksimet ve meyve suyu dağıtımı, Zabıta Müdürlüğü tarafından seyyar satıcıların yerlerinin belirlenmesi ve belediye otobüslerinin bayram süresince ücretsiz hizmet vermesi gibi başlıca çalışmaları tamamlayan Belediyemiz, sorunsuz bir bayram için her türlü önlemi aldı.

   Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, özellikle bayram öncesi kurbanlık satış ve kesim yerlerinin belirlendiğine dikkat çekerek, “Zabıta ve Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler hayvan satış ve kesim yerleri konusunda çalışmalarını tamamladı. Buna göre belediyemize ait olan yeni hayvan pazarı, Eğriçay bölgesi ve özel besi çiftliklerinde hayvan satışları yapılabilecek. Hayvan kesimi için de yine yeni hayvan pazarımız, Eğriçay bölgesi, Saftat Et Kombinesi, özel besi çiftlikleri ve başvuruda bulunan oto yıkama alanlarında bu işlem gerçekleştirilebilecek” şeklinde konuştu.

    Yine her Kurban Bayramında görmeye alıştığımız kaçak hayvanlarla ilgili çalışmalar yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkanımız, bunun için Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından bayram öncesi ve sürecinde bu tür olaylara müdahale edebilecek donanımlı bir yakalama timi oluşturduklarını söyledi. Başkanımız, 153 nolu telefondan ihbarda bulunulabilecek olan bu timin 24 saat görev başında olacağını dile getirdi.

   Kurban Bayramı dolayısıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarından da kısaca bahseden Belediye Başkanımız, mezarlıklarda bayram temizliği ile şehitlikte bakım ve düzenleme çalışmalarının devam ettiğini dile getirerek, vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir bayram geçirebilmesi için bu çalışmaların bayram süresince de devam edeceği talimatını verdiğini dile getirdi.

   Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerde bayram öncesinde ve süresinde aksaklıkların önüne geçmek için çalışma programını belirledi. Kurban Bayramı öncesi oluşabilecek yoğunluklar için bayram alışverişlerinin yapılacağı alanları belirleyen Zabıta ekiplerimiz, bayramdan önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatarak bayrama hazırlanan esnaf ve vatandaşın hizmetine açacak.

   Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, daha önceki bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da belediyemize ait otobüslerin ücretsiz hizmet vereceğini dile getirerek sözlerini şöyle tamamladı: “Belediye olarak bayram süresince, vatandaşlarımızın herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadan kurbanlarını kesip, bayramlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla kurban kesim yerlerine trafik akışı, kaçak satış ve kaçak kesimin önlenmesi amacıyla denetimlerin artırılması, kurban kesim yerlerinin temizliğinin sağlanması gibi konular en hassasiyet gösterdiğimiz konular arasında yer almaktadır. Bayram süresince sorunlara anında müdahale edebilmek için de Zabıta, Veteriner İşleri, Temizlik İşleri, Su ve Kanalizasyon, Mezarlıklar ve İtfaiye başta olmak üzere hizmet birimlerinde nöbetçi ekipler oluşturuldu. Yine geçmişteki bayramlarda olduğu gibi Kurban Bayramı süresince de belediye otobüslerimiz ücretsiz taşıma hizmeti verecek. Kurbanlıkların sağlıklı bir şekilde poşetlenmesi için belediyemiz tarafından hazırlanan poşetler de vatandaşlarımıza dağıtılacak. Şimdiden tüm hemşerilerimin bayramını kutluyorum.”

   Bayram süresince olabilecek en küçük aksaklığın bile önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışacak olan Belediyemiz, vatandaşlarımızdan gelebilecek şikayetlere anında müdahale edebilmek için ALO 153, Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarını 24 saat hizmette tutacak. Bayram boyunca dilek, talep ve şikayetlerde bulunacak olan Adıyamanlıların bu yolla ilgililere ulaşabileceği belirtildi.

Oluşturulma Tarihi : 16.08.2018

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık