Hastanelere gece toplu ulaşım hizmeti

Hastanelere gece toplu ulaşım hizmeti

Hastanelere gece toplu ulaşım hizmeti
  • 26 Eylül 2018, Çarşamba 17:31

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında 7/24 hizmet verecek iki yeni güzergah açtı.

Kentteki ulaşım sorununu çözmek, vatandaşlara kaliteli ulaşım hizmeti sunmak için araç filosunu genişleten ve yenileyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında 7/24 hizmet verecek iki yeni güzergah açtı. E8 ve CE2 kodlarıyla çalışacak araçlar akşam 20.00 ile sabah 05.40’a kadar devam edecek. Seferler 26 Eylül gecesi itibariyle başlayacak.

Araç güzergahları

CE2 Nöbetçi Araç Güzergahı: Dicle Üniversitesi Hastanesi " Dağkapı " Adliye " Galeria " Gevran Caddesi " Ofis Ayhan Durağı " istasyon " Ali Pınar Köprüsü " Alay " Kuru Çeşme " İskanevleri " Toptancılar " Yeni Hal " Göletli Park "Zümrüt Kent Caddesi " Tüv Türk " Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi " Ceylan AVM " Çeşme Durağı " Gaziler " Selahattin-i Eyyubi Bulvarı " Dünya Kavşağı - 75 Metre Yol " İplik " Üç Kuyular " Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

E8 Nöbetçi Araç Güzergahı:Dicle Üniversitesi Hastanesi - Dağkapı " Galeria " Adliye " Gevran Cad. " Koşuyolu " Batıkent " Bayındırlık " Bayramoğlu " Tesisler " Ninova AVM " Seyrantepe " İplik " Üç Kuyular " Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Gece nöbetçi araçlar

Büyükşehir Belediyesi ayrıca gece 01.30’a kadar devam eden nöbetçi araçların güzergahlarını da vatandaşların talepleri doğrultusunda yeniden düzenledi. AZ (1 Araç) " Z2 (1 Araç) " B6 (1 Araç) " CE2 (1 Araç) " CE3 (1 Araç) " CE4 (1 Araç) " Z3 (2 Araç) " F2 (1 Araç) " E1 (1 Araç) " E8 (1 Araç) " B8 (1 Araç) koduyla akşam saat 20:30’dan gece 01:30’a kadar 12 araç ile hizmet verilecek.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık