Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün ilçeye kazandırdığı tesisin açılış töreni şölen havasında gerçekleştirilecek, Cem Adrian ve Musa Eroğlu ücretsiz halk konseri verecek.

 

Ceyhan Cemevi 7 Ekim’de açılıyor

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün Ceyhan’daki Alevi vatandaşların ibadetlerini huzur içinde yapmaları, kültürlerini ve ritüellerini yaşatmaları için uygulamaya koyduğu Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi Projesi tamamlandı. Namık Kemal Mahallesi’nde Anadolu Selçuklu mimarisinde inşa edilen kompleksin açılış töreni 7 Ekim Pazar günü saat 16.00’da şölen havasında gerçekleştirilecek.  Sevilen sanatçılar Cem Adrian ve Musa Eroğlu, Ceyhanlılar için ücretsiz halk konseri verecek.

CEYHAN’A EŞSİZ ESER

Adana Büyükşehir Belediyesi, Alevi kanaat önderleri ve dernek temsilcilerinin beklentileri ve talepleri doğrultusunda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi’ni projesini hazırladı. Alevi vatandaşların ibadetlerini sağlıklı koşullarda ve huzur içinde yapmaları için yürütülen projeler arasında ilk sırada yer alan Ceyhan Cemevi, Namık Kemal Mahallesi’nde, bin 550 metrekare arsa üzerinde 4 katlı olacak şekilde Anadolu Selçuklu mirasını tarzında planlandı. Geçen yıl mayıs ayında temeli atılan proje, 16 aylık çalışmayla tamamlandı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi olarak hizmet verecek binanın bodrum katına morg ve gasilhane yapıldı. Zemin katta yine cenaze hizmetlerine dönük taziye odaları ve toplu yemek salonu yer aldı. Birinci hatta ise konferans salonu, 30 kişilik misafirhane ve idari birimler oluşturuldu. Binan en üst katı ise cemevi olarak düzenlendi.

ŞÖLEN HAVASINDA AÇILIŞ TÖRENİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Cemevi’nin açılışının şölen havasında gerçekleşmesi için talimat verdi. Yapılan hazırlıklar sonunda Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şubesi Kültür Merkezi ve Cemevi Projesi’nin açılış töreninin 7 Ekim Pazar günü saat 16.00’da yapılmasına karar verildi. Törende sevilen sanatçılar Cem Adrian ve Musa Eroğlu’nun ücretsiz halk konseri vereceği belirtildi. Başkan Hüseyin Sözlü, Ceyhan Cemevi’nin açılış törenine tüm hemşehrilerini davet etti.