Büyükşehir'den yerinde hizmet

Büyükşehir'den yerinde hizmet

Büyükşehir'den yerinde hizmet
  • 24 Ağustos 2018, Cuma 0:00

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Gazipaşa'da engelli ve yaşlı vatandaşların yaşam standartlarını arttırmak, sorunlarına çözüm üretmek amacıyla hizmete açtığı Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali’ne gösterilen ilgi günden güne büyüyor.

Engelli ve yaşlı bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak, onların Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden hızlı şekilde faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla ilçelere Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokalleri açılıyor. Bunlardan bir tanesini de Gazipaşa’ya kazandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali. Atatürk Caddesi Bakırcılar Çarşısı yanındaki park alanı içerisinde hizmet veren merkezde bir Sosyal Hizmet Uzmanı da Gazipaşa Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali Biriminde aktif olarak görev yapıyor.
Engelli ve yaşlıların yeni cazibe merkezi
Gazipaşa Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali, ilçede ikamet eden yaşlı ve engelli bireylerin yeni cazibe merkezi haline geldi. Daha önce Gazipaşa’ya bağlı Kahyalar Mahallesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi Hizmet Biriminden takip edilen sosyal hizmetlerle ilgili işler artık şehir merkezinde bulunan Engelli Hizmet Merkezi ve Yaşlı Lokali Biriminden takip ediliyor. Birim sorumlusu Sosyal Hizmet Uzmanı Burcu Küçüktuncer, gelen vatandaşlara engelli hakları konusunda danışmanlık hizmeti verip sosyal kart, hasta yatağı, nakdi yardım gibi konularda müracaatları alıyor. Gün içerisinde onlarca kişi birimi ziyaret edip Büyükşehir Belediyesi’nin tamamen ücretsiz olan hizmetlerinden yararlanıyor. Burada sohbet etme imkanı da bulan engelli ve yaşlı bireyler, kendilerine bu hizmeti sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür ediyor. 
Engelsiz ulaşım aracı hizmet veriyor
 Engelli Hizmet Merkezi bünyesinde bir adet Engelsiz Ulaşım Aracı da hizmet veriyor. Gazipaşa'da ikamet edip bedensel engeli olan, tekerlekli sandalye ya da yardımcı cihaz kullanması nedeniyle toplu taşıma araçlarını kullanamayan vatandaşların ulaşımını sağlayan araç Büyükşehir Belediyesi’nin en güzel hizmetlerinden birisi. Engelli bireylerin yardımına hızır gibi yetişen engelsiz ulaşım aracında bir araç şoförü ile 1 araç hostesi görev yapıyor.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık