BÜYÜKŞEHİR'DEN MİS KOKULU EĞİTİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA koordinatörlüğünde ilk kez "Bahçe Hobi Eğitimi"ne başlıyor.

BÜYÜKŞEHİR'DEN MİS KOKULU EĞİTİM
  • 13 Eylül 2018, Perşembe 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BİTKİ VE ÇİÇEK DİKİMİNDEN BAKIMINA, PEYZAJDAN YETİŞTİRMEYE KADAR BİRÇOK KONUDA KURS VERECEK

ANFA TARAFINDAN ÜCRETSİZ OLARAK DÜZENLENECEK “BAHÇE HOBİ EĞİTİMİ KURSU”NDA TEORİK VE PRATİK EĞİTİM VERİLECEK

   Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA koordinatörlüğünde ilk kez "Bahçe Hobi Eğitimi"ne başlıyor.

    Yaptığı yeşillendirme ve peyzaj çalışmaları ile Başkent'i güzelleştiren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği eğitimlerle de evlerin, bahçelerin ve hatta balkonların güzelleşmesine aracı oluyor.

BALKON VE BAHÇELER ÇİÇEK AÇACAK

         Birçok alanda düzenlediği kurslara bir yenisini daha ekleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaş sınırı olmadan tüm Başkentlileri Altınpark'ta düzenlenecek “Bahçe Hobi Eğitimi”ne davet ediyor.

         Hobi olarak bahçe ya da balkonda bitki yetiştirme ve bakımıyla ilgilenmek isteyenlere yönelik kapsamlı bir kurs programı düzenleyen ANFA, bitki üretiminden peyzaja kadar profesyonel bir eğitim verecek.

ÜCRETSİZ KURS 17 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

         Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yıl boyunca devam etmesi planlanan ve 10'ar kişilik gruplar halinde gerçekleştirilecek olan ücretsiz kursun, 1. dönem eğitimi, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

         Bir hafta sürecek kursta hem teorik hem de pratik eğitim verilecek. Bahçe Hobi Eğitim Kursu haftanın 6 günü, 10.00-12.00 ile 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

         Konularında uzman teknik ekip tarafından verilecek derslerde; toprak bilgisi, mevsimlik çiçek türleri, salon ve balkon bitkileri, soğanlı bitkiler, kaktüs-sukkulent, çim alanı, fidan, gül yetiştiriciliği, bitki dikim teknikleri ve zirai mücadele konuları yer alacak.

         Eğitim süresince yemekhane hizmetinden yararlanabilecek olan kursiyerlerin; çalışma önlüğü, eldiven ve kırtasiye ihtiyaçları da ANFA tarafından karşılanacak.      

EĞİTİM YIL BOYU DEVAM EDECEK

         Bahçe Hobi Eğitimi’ne katılmak isteyenlerin kayıt için, 2 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile Altınpark Bitki Evi'ne başvuru yapmaları gerekiyor.

          Yıl boyu devam edecek eğitim programı için detaylı bilgiye “www.anfa.com.tr” adresinden de ulaşılabilecek. Bir haftalık eğitim sürecini tamamlayan kursiyerlere, eğitimin sonunda katılım sertifikaları verilecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık