Büyükşehir'den Aldığı Destekte Çilek Üreticisi Oldu

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçi desteklerin yararlanan Aziz Sekban, çilek üreticisi oldu. Sekban, yetiştirdiği çilekleri Büyükşehir Belediyesi’ne getirerek, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır’a ikram etti.

Büyükşehir'den Aldığı Destekte Çilek Üreticisi Oldu
  • 29 Ağustos 2018, Çarşamba 14:34

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın 2015 yılından bu yana verdiği çiftçi destekleri devam ediyor. Desteklerden bu güne kadar yaklaşık 120 kişi istifade ederken, yılbaşından itibaren de 85 kişiye fidan ve tohum desteği verildi.

Canik ilçesine bağlı Gökçepınar mahallesinde yaşayan Aziz Sekban isimli vatandaş, aldığı fidan ve tohum destekleriyle 3 dönümlük arazisinde çilek yetiştiriyor. Arazisinin 1 dönümlük kısmı için Büyükşehir Belediyesi’nden yardım alan çiftçi, üretimini büyütüyor. Yetiştirdiği ürünleri toptan 8 TL, pazarlarda ise kilosu 10 TL’den satışa sunuyor.

Organik olarak yetiştirdiği çilekleri ikram etmek üzere Büyükşehir Belediyesi’ne getiren çiftçi Aziz Sekban, Meclis Başkan Vekili Turan Çakır’ın misafiri oldu. Verdikleri desteklerden olayı Çakır’a teşekkür eden Sekban, üretmeye devam edeceğini kaydetti. Başkan Vekili Turan Çakır ise bol kazanlar temennisinde bulundu.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık