Büyükşehir Yatırımda Hız Kesmiyor

Başkan Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı'na transit geçiş için inşa edilen iki ayrı alt geçidin yakında hizmete açılacağını belirtti.

Büyükşehir Yatırımda Hız Kesmiyor
  • 08 Eylül 2018, Cumartesi 0:00
Kayseri’nin önemli ana arterlerinden biri olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nın sürekliliğinin sağlanması ve bu bulvar ile yapımı hızla devam eden Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı arasındaki geçişlerin sağlanması amacıyla yapılan iki yeni alt geçit tamamlandı. Alt geçitlerdeki yolların asfaltlanması için çalışmalar hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 18 milyon TL’ye mal olan her iki alt geçidin de kısa süre içinde trafiğe açılacağını belirtti. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her alanda yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Kayseri’nin sadece bugünü için değil geleceğine de büyük rahatlama getirecek yatırımları bir bir hizmete açtıklarını vurgulayan Başkan Çelik, bu anlamda iki yeni yatırımın daha tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.
18 MİLYON TL’YE MAL OLDU
Şehrin iki önemi bulvarı olan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı Hulusi Akar Bulvarı’na bağlayacak alt geçitlerin büyük bir hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Çelik, “Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan Hulusi Akar Bulvarı’na girişler için Gültepe Parkı önünden girilen ve Park Apartmanları olarak adlandırılan binaların hemen bitiminde çıkış noktası bulunan altgeçit ile Hulusi Akar Bulvarı’ndan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’na geçiş için Valilik Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı önünden giriş ve Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yanından çıkış sağlanan alt geçidi şehrimize kazandırdık. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’ndan Hulusi Akar Bulvarı’na giriş için kullanılacak alt geçit 100 metre kapalı ve 153 metre açık olmak üzere toplam 253 metre uzunluğa; çıkış için kullanılacak alt geçit ise 126 metre kapalı ve 194 metre açık olmak üzere 320 metre uzunluğa sahip. Her iki alt geçit de ikişer şerit trafik akışı sağlayacak şekilde inşa edildi. Her iki alt geçit için yaklaşık 8 bin 500 m3 beton ve 1800 ton çelik kullanıldı. Alt geçitler çevre düzenlemeleri ile birlikte 18 milyon TL’ye mal oldu. Yatırımlarımızın şehrimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık