BAŞKENTLİ ÇİFTÇİLERDEN TOHUM DESTEĞİNE BÜYÜK İLGİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı, sonbahar dönemi için bin 571 çiftçiye 370 ton standart 'Yem Bitkisi (Macar Fiği) Tohumu Desteği' vermeye başladı.

BAŞKENTLİ ÇİFTÇİLERDEN TOHUM DESTEĞİNE BÜYÜK İLGİ
  • 01 Ekim 2018, Pazartesi 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER VE MEZARLIKLAR DAİRE BAŞKANLIĞI, ÇİFTÇİLERE “YEM BİTKİSİ (MACAR FİĞİ) TOHUMU” DAĞITIMINA BAŞLADI

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA’NIN TALİMATIYLA BAŞKENT ÇİFTÇİSİNE YÖNELİK DESTEKLER DEVAM EDECEK

       Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı, sonbahar dönemi için bin 571 çiftçiye 370 ton standart “Yem Bitkisi (Macar Fiği) Tohumu Desteği” vermeye başladı.

       Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara’da tarım ve hayvancılığını daha ileri seviyelere çıkarmayı amaçladığı destek kapsamında 13 ilçe belirlenirken, Çubuk’ta da yem bitkisi tohumu desteğine çiftçiler yoğun ilgi gösterdi.

İLKBAHAR DÖNEMİNDE DE TOHUM DAĞITILDI

        İklim şartlarına ve mevsime göre çiftçilere desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, aile ve ülke ekonomisini canlandırmak için yüzde 25 çiftçi katkı payı ve yüzde 75 hibe desteği ile çiftçinin yüzünü güldürüyor.

       Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla Başkent çiftçisine yönelik destekler çeşitlendirilerek devam edecek. 2018 yılı İlkbahar döneminde bu kapsamda 21 ilçede; 4 bin 548 çiftçiye 401 ton 850 kilogram adi fiği tohumu, 129 ton 850 kilogram yonca, 80 ton silajlık mısır olmak üzere toplam 611 ton 700 kilogram yem bitkisi tohumu dağıtımı yapıldı.

“ÇİFTÇİNİN YANINDAYIZ”

       Yem dağıtımına Çubuk çiftçisinin yoğun talep gösterdiğini söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, “Tarıma ve çiftçiye destek olmak en büyük amacımız.  210 Çubuk çiftçisine toplam 50 ton macar fiği tohumu dağıtıyoruz. Çiftçimiz bu uygulamadan çok memnun. Desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÜRETİME TEŞVİK

        Büyükşehir Belediyesi’nin yem bitkisi tohumu desteğinden yararlanan, küçükbaş hayvancılık ve çiftçilikle uğraşan Yasin Sarıkaya, “Aldığımız tohumları hayvan yemi olarak, saman ve kaba yem olarak kullanıyoruz. Bize çok faydası oluyor. Çiftçiler olarak yem bitkisi, protein, enerji, yeşil bitki ve yem katkısı olarak üretiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözleriyle memnuniyetini dile getirdi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık