BAŞKENT'E KARDEŞ ŞEHİR OLMAK İSTEYENLER ÇOĞALIYOR

Kardeş şehir sayısıylaDünya kardeşliğine koşanBaşkent Ankara'ya, kardeş şehir olma isteği her geçen gün artıyor.

BAŞKENT'E KARDEŞ ŞEHİR OLMAK İSTEYENLER ÇOĞALIYOR
  • 03 Ekim 2018, Çarşamba 0:00

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEBRİZ'DEN KARDEŞ ŞEHİR OLMA TEKLİFİ

-İRAN'IN TEBRİZ ŞEHRİ BELEDİYE BAŞKANI DR. İRAJ SHAHİN BAHER, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ DR. MUSTAFA TUNA'YI ZİYARET ETTİ

-ANKARA’YA ÖVGÜLER YAĞDIRANKONUK BAŞKAN BAHER:

"TEBRİZ İLE ANKARA'NIN KARDEŞ ŞEHİR OLMASINI İSTERİZ"

"TEBRİZ'DE VE ANKARA'DA KARŞILIKLI CADDELERE ŞEHİR İSİMLERİMİZİN VERİLMESİ, PARKLAR YAPILMASI VE ANKARA'DA TEBRİZ TANITIM GÜNLERİ YAPMAYI ARZU EDİYORUZ"

         Kardeş şehir sayısıylaDünya kardeşliğine koşanBaşkent Ankara'ya, kardeş şehir olma isteği her geçen gün artıyor.

         Avrupa’dan Uzakdoğu'ya, Amerika’dan Afrika’ya kadar çoğu Başkent olan toplam 48 kent ile kardeş şehir protokolü imzalayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak Afrika’da bulunan Nijer’in Başkenti Niamey ile kardeş şehir protokolü imzaladı.     

TEBRİZ-ANKARA KARDEŞLİĞİ

          Başkent Ankara'ya şimdi de İran'ın Tebriz şehrinden kardeş şehir olma talebi geldi.

         İran'a bağlı Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin Başkenti olan Tebriz'in Belediye Başkanı Dr. İraj Shahin Baher, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı ziyaret etti. Konuk Belediye Başkanı Baher, Başkan Tuna’ya Ankara ile kardeş şehir olmak istediklerini söyledi.

         Tebriz’de bir caddeye Ankara ismini vermek istediklerini de belirten Baher, Ankara'da bir caddenin isminin de Tebriz olmasını, karşılıklı olarak parklara şehir isimlerinin verilmesini ve Tebriz tanıtım günlerinin organize edilmesini talep etti.

"ANKARA ÇOK GÜZEL, TRAFİKSİZ BİR ŞEHİR"

         Ankara'ya hayran kaldığını ifade eden konuk Belediye Başkanı Baher, “Başkent Ankara çok güzel ve trafik olmayan bir şehir. Özellikle çevre ve şehircilik konusunda Büyükşehir ile fikir alışverişi yaparak deneyimlerinden istifade etmek istiyoruz” dedi.

         Başkan Tuna'yı Tebriz’de ağırlamak istediklerini belirten Baher'e teşekkür eden Başkan Tuna da ikili ilişkilerin geliştirilmesi için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını vurguladı.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık