BAŞKAN TUNA'YA 'AHİLİK' ZİYARETİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

BAŞKAN TUNA'YA 'AHİLİK' ZİYARETİ
  • 21 Eylül 2018, Cuma 0:00

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA, “AHİLİK HAFTASI” NEDENİYLE KENDİSİNİ ZİYARETE GELEN ANKESOB BAŞKANI MEHMET YİĞİNER VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN, AHİLİK HAFTASI’NI KUTLADI

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN DIŞ EKONOMİK OYUNLARA KARŞI ALDIĞI ÖNLEM VE VATANDAŞA DESTEK ÇALIŞMALARI TALİMATLARIYLA TAKDİR TOPLAYAN BAŞKAN TUNA, BU KONUDA ESNAFIN KATKILARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

-BAŞKAN TUNA:

“TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN BU EKONOMİK OYUNLAR GEÇECEK”

“AHİ EVRAN HZ.’NİN BAŞLATTIĞI BU GELENEĞİ YAŞATTIĞINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“İSTEDİĞİNİZ NE VARSA İMKANLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE YAPIYORUZ”

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

         “Ahilik Haftası” nedeniyle gerçekleşen ziyarette, yönetim kurulu üyelerinin talep ve isteklerini dinleyen Başkan Tuna, “Esnaf arasında sıkıntı olmayacak, makul ve yapılabilecek her türlü talebinizi olumlu karşılıyor ve yerine getiriyoruz. Onun dışında da istediğiniz ne varsa imkanlarımız ölçüsünde yapacağız” dedi.

BAŞKAN TUNA: “AHİ EVRAN HZ.’NDEN ALLAH RAZI OLSUN”

         Başkan Tuna, “Bu geleneğimizi yaşattığınızdan dolayı Allah hepinizden razı olsun. Birlik ve beraberliğimizin temel taşı olan esnafımız, memleketi, vatanı, toprağı ve manevi değerleri için ne gerekiyorsa bugüne kadar yaptı. Onun sayesinde de zaten ecdadımızdan aldığımız emaneti bugüne kadar getirdik, bundan sonra da gelecek nesillere taşırız inşallah” dedi. 

         Esnafın toplumun lokomotifi konumunda olduğunu kaydeden Başkan Tuna, “Çoğu zaman hissedilmez ama birlik beraberliğimizin temel taşıdır. Gereken her yerde gereken fedakarlığı veren bir kesimdir” diye konuştu.

“TÜRKİYE ÜZERİNDE OYNANAN EKONOMİK OYUNLAR GEÇECEK”

         “Bu memlekette çok sıkıntılar yaşandı geçti” diyen Başkan Tuna, son dönemde yaşanan dış kaynaklı ekonomik saldırılara yönelik şöyle konuştu:

“Bu topraklarda birlik ve beraberliğimizin hafif sallandığı zamanlarda çok ciddi problemlerle karşılaştık. Elhamdülillah bunların hepsini aştık, birlik beraberliğimiz şu anda sağlanmış durumda. Son 15 Temmuz hadisesi de bu birlik beraberliğimizle atlatıldı. Şu son ekonomik hadiselerle bizi dize getirmeye çalışıyorlar. Bunu da atlatacağız. Buna benzer çok sıkıntıyı atlattık. Bunun temelinde esnafımızın tüm toplumun en ince noktalarına kadar sirayet ederek, fedakarlık gösterip, birlik beraberliği sağlamasından kaynaklanıyor. Bu birlik ve beraberlik yabancılarda olmadığı için anlayamıyorlar.     Döviz hikayesi de geçecek. Çok şeyler geldi geçti. Bizim birlik, beraberlik, dayanışma ve üretimimiz olduğu sürece bu sıkıntıların hepsini aşarız.”

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık