BAŞKAN SARGIN VALİ’YE İZNİK ÇİNİSİ’NDE ÜZÜM HEDİYE ETTİ

Türkiye’nin dünya üzerinde ki tanıtım elçisi görevini üstlenen İznik Çinisi, İznik’te yetişen dünyaca ünlü üzümle birleşerek İznik Belediye Başkanı Osman Sargın tarafından Bursa Valisi İzzettin Küçük’e takdim edildi. İznik’te bir dizi programlara katılmak üzere ilçeye giden Bursa Valisi İzzettin Küçük, İznik Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Osman Sargın tarafından karşılanan Vali Küçük daha sonra başkanlık […] The post BAŞKAN SARGIN VALİ’YE İZNİK ÇİNİSİ’NDE ÜZÜM HEDİYE ETTİ appeared first on İznik Belediyesi.

BAŞKAN SARGIN VALİ’YE İZNİK ÇİNİSİ’NDE ÜZÜM HEDİYE ETTİ
  • 18 Eylül 2018, Salı 13:50

Türkiye’nin dünya üzerinde ki tanıtım elçisi görevini üstlenen İznik Çinisi, İznik’te yetişen dünyaca ünlü üzümle birleşerek İznik Belediye Başkanı Osman Sargın tarafından Bursa Valisi İzzettin Küçük’e takdim edildi.

İznik’te bir dizi programlara katılmak üzere ilçeye giden Bursa Valisi İzzettin Küçük, İznik Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Osman Sargın tarafından karşılanan Vali Küçük daha sonra başkanlık makamında bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın burada ilçede yetişen onlarca sebze ve meyve hakkında Vali Küçük’e bilgi verdi. Sargın “Bugün Bursa Valimizi belediyemiz ağırlıyoruz. Öncelikle kendilerine hoş geldiniz diyorum. İznik ilçemiz dünyada eşine az rastlanan bütünüyle açık hava müzesi olan bir ilçe. Bunun yanı sıra İlçemiz Türkiye’nin sebze ve meyve ambarı görevini görüyor. Özellikle Çinilere desen olmuş dünyaca ünlü üzümü, şeftalisi, siyah incisi zeytini, sebzeleri meyveleriyle böyle bir ilçenin dünyada başka bir benzeri olduğunu düşünmüyoruz. Bu hediyemizde İznik’in dünyaca ünlü iki değerini bir araya getirdik.Biri ülkemizin dünya üzerindeki tanıtım elçisi görevini gören İznik Çinimiz, bir diğeri de ilçemiz topraklarında asırlardır aynı tat ve lezzette yetişen üzümümüz.Böylesine iki önemli değerimizin bir arada olduğu hediyeyi sizlere takdim ediyoruz.Belediyemizi ve ilçemizi ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

VALİ KÜÇÜK HAYRAN KALDI

Bursa Valisi İzzettin Küçük ise açıklamasında “Bende bu güzel ürünleri yetiştirip dünyaya pazarlayan İznikli çiftçilerimizi tebrik ediyorum. Tüm çiftçilerimize bol ve bereketli ürünlerin yanı sıra bereketli kazançlar da diliyorum. Böylesine iki değerin bir arada olduğu hediye dolayısıyla Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

İznik Belediyesi ziyareti’nin yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret eden Vali Küçük, “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğünce üretimi yapılan 500 bin yavru yayın ve sazan balığının İznik Gölü’ne bırakılma etkinliğine katıldı.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık