Başkan Atilla'dan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Atilla'dan Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Atilla'dan Kurban Bayramı Mesajı
  • 20 Ağustos 2018, Pazartesi 13:28

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, yayınladığı mesajla Diyarbakırlıların Kurban Bayramı’nı kutladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, birlik ve beraberliğin pekiştiği, kardeşçe kucaklaştıkları günler olduğunu belirten Başkan Atilla, 33 medeniyete ev sahipliği yapmış vefalı ve fedakâr insanların kadim şehri Diyarbakır’ın kültürüne bağlı, geçmişle gelecek arasında bir köprü olma vazifesini, bayramların gerektirdiği hassasiyeti özenle yaşayarak yerine getirdiğini ifade etti.

Başkan Atilla, mesajında, “Bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki dayanışmayı pekiştirme vesilesidir. Ebedi kardeşliğimizi güzel duygularla pekiştirdiğimiz bayram günlerinde daha bir muhabbetle kucaklaşıyoruz. Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi idrak etmeliyiz. Kurban bir nevi elimizle verdiğimize gönlümüzü de vermektir. Bu günler, Hac ibadetinin ifa edildiği; kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, dualar eşliğinde, kardeşlik manzarası ortaya koyduğu günlerdir. Bu vesile ile Diyarbakırlı hacılarımız ve tüm hacılarımızın da ibadetlerinin kabul olmasını Rabbimden niyaz ederim.

Bayram bütün kardeşlerimizle birlikte yaşanabilirse anlamlıdır. Dayanışarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak, aile büyüklerimizin hayır dualarını alarak, çocukları, öksüzleri ve yetimleri sevindirerek bayram sevincini çoğaltmalıyız. Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlamalıyız; kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmalı, yüzlerinin gülmesine vesile olmalıyız. Belediye olarak vatandaşlarımızın bayramlarını en iyi şekilde geçirmeleri için gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Nöbetçi ekiplerimiz bayram süresince gece gündüz demeden siz değerli hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır.

Bu bayram vesilesiyle Aziz Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli hemşehrilerimizin Mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, Bayramın, Diyarbakır’ımıza, Ülkemize tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum” dedi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık