Başkan Aktaş, Huzurevi'nde gönülleri fethetti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek, bayramlarını tebrik etti. Huzurevi sakinleriyle bol bol sohbet eden Başkan Aktaş, samimiyetiyle yaşlıların gönlünü fethetti.

Başkan Aktaş, Huzurevi'nde gönülleri fethetti
  • 21 Ağustos 2018, Salı 0:00

21 AĞUSTOS 2018

BASIN BÜLTENİ

Başkan Aktaş, Huzurevi’nde gönülleri fethetti

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek, bayramlarını tebrik etti. Huzurevi sakinleriyle bol bol sohbet eden Başkan Aktaş, samimiyetiyle yaşlıların gönlünü fethetti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kurban Bayramı’nın ilk gününde bayram namazını Ulucami’de kıldı, ardından, Hamitler Şehitliği’ni ziyaret etti. Bursa Valiliği’nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine de katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ni ziyaret ederek, merkezde yaşayan sakinlerle bir araya geldi.

Bursa’da anlamlı bir bayramın, huzurla yaşandığını belirten Başkan Aktaş, “Kurban Bayramı’nın ilk gününde Huzurevi sakinlerimizle bir araya gelmek istedim. Tüm sakinlerimizi sevgiyle selamlıyor, nice bayramlara, sağlık ve sıhhatle ulaşmayı diliyorum” diye konuştu.

“Büyüklerimiz, bu şehrin sigortasıdır”

Başkan Aktaş, bayramların değerine işaret ettiği konuşmasında, “Değerli büyüklerimizle güzel bir bayramı yaşamaktan dolayı çok mutluyuz. Her bayram ayrı bir umut ve coşkuyu da içinde barındırıyor. Huzurevi’nde kalan sakinlerimiz, iyi ki var, sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Büyüklerimiz, bu şehrin sigortasıdır. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Huzurevi’nde en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

Eskiyen binalar yenilenecek

Başkan Aktaş, Huzurevi’nin binalarının eskidiğini ve hayırsever desteğiyle yenilenmesi için de çalışmaların sürdüğünü söyleyerek, “Huzurevi sakinlerimizi üzmeden, daha az katlı binalarda hayatlarını idame ettirelim istiyoruz. Çok güçlü bir devletimiz var. Bu memlekete yıllarını vermiş değerli büyüklerimiz, farklı sebeplerle huzurevindeler. Sakinlerimize hizmet etmek boynumuzun borcudur. Burada görev yapmak, böyle hayırlı bir işe aracılık etmek de herkese nasip olmaz” diyerek Huzurevi’nde verilen hizmetin değerine işaret etti.

“Önemli olan büyüklerimizin hayır dualarını almaktır” diyen Başkan Aktaş, sözlerini “En kötü günümüz böyle geçsin, her günümüzü bayram tadında yaşayalım” ifadesiyle noktaladı. Huzurevi sakinleriyle bol bol sohbet eden Başkan Aktaş, yaşlılara karanfil dağıttı ve hediyeler verdi. Başkan Aktaş’ın ziyaretinden mutlu olduklarını söyleyen Huzurevi sakinleri, keyifle sohbet ettikleri Aktaş’a yaşamlarına dair anılar anlattı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

HABERE AİT VIDEOBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık