ZORLUOĞLU ÇİFTİNDEN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ

ZORLUOĞLU ÇİFTİNDEN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ

ZORLUOĞLU ÇİFTİNDEN ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu, Kurban Bayramı'nda ilk olarak ilimizdeki şehit aileleriyle bayramlaştı.

Şehitlerin yadigarlarına verdikleri öneme istinaden arife gününde ilk ziyaretlerini şehit ailelerine yapan Zorluoğlu çifti, Surki, Arslan ve Yabalak aileleriyle bir araya geldi. 

Kuzey Irak'ın Gara Bölgesi'nde vatani görevini yaparken, 2017 yılında PKK'lı teröristler tarafından güvenlik güçlerine yönelik yapılan hain saldırıda şehit olan Tankçı Er Suat Surki'nin İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesindeki baba evine konuk olan Vali Zorluoğlu ve Sevcan Zorluoğlu, burada hasbihal ettikleri aile üyelerinin bayramını kutladı. Kur'an-ı Kerim okunan ve dua edilen ziyarette Sevcan Zorluoğlu şehidin annesi ile yakından ilgilenerek evin çocuklarını çeşitli hediyelerle sevindirdi. 

İkinci ziyareti ise Tuşba İlçesi Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde ikamet eden, 2016 yılında İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde bölücü terör örgütü tarafından döşenen patlayıcının inflak etmesiyle şehit olan Çarşı Mahalle Bekçisi Ferhat Arslan'ın evine gerçekleştiren Zorluoğlu çiftçi burada ailenin bayramını kutlayarak bir süre hasbihal etti. 

Bayram ziyareti kapsamında 2012 yılında Bahçesaray İlçesi Liçan Mahallesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Güvenlik Korucusu Mehmet Emin Yabalak'ın evine de giden  Zorluoğlu çiftçi burada şehit Yabalak'ın eşi ve çocuklarıyla bir süre sohbet ederek ailenin bayramını kutladı.

Kutsal değerlerimiz uğruna canlarını hiçe sayarak şehadete yürüyen şehitlerimizin geride kalanlarına sahip çıkmanın bir borç olduğunu belirten Vali Zorluoğlu, hem devletimizin hem de kendilerinin şehit yakınlarına ve gazilerimize yönelik desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.

Son olarak Van Büyükşehir Belediyesi'nde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan ve 2008 yılından beri ALS hastası olan Mustafa Çelik'i evinde ziyaret ederek bayram ziyaretlerini tamamlayan Vali Murat Zorluoğlu ve Sevcan Zorluoğlu çiftine burada Çelik ailesi tarafından Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

Vali Zorluoğlu'nun bayram ziyaretlerine İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, İl Müftü Vekili Sebahattin Kesti'de eşlik etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık