solyanreklam
sagreklam

'ZEYTİNİN BAŞKENTİ GEMLİK' FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

'ZEYTİNİN BAŞKENTİ GEMLİK' FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI

'ZEYTİNİN BAŞKENTİ GEMLİK' FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI
  • 29 Ağustos 2018, Çarşamba 0:00


Gemlik Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu işbirliği ile düzenlenen geçmişten günümüze kültürel ve mimari değerlere sahip 4 mevsimi ayrı güzel Gemlik’in, doğal güzelliklerinin fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirilmesi amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
  Yarışmanın tamamlanmasının ardından Türkiye’nin önemli fotoğraf sanatçılarının da aralarında bulunduğu jüri en iyi fotoğrafları seçti. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Turhan, Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Kamil Fırat, BUFSAD YK Başkanı Serpil Savaş ve TFSF Temsilcisi Altuğ Şenel ’in oylaması ile bir birinden güzel fotoğraflar özenle seçilerek dereceye giren fotoğraflar belirlendi.
  Jürinin değerlendirmesi sonucunda yarışmanın birinciliğini Zeytin Toplama fotoğrafıyla Caner Başer kazanırken, ikinciliği Zeytin Seçme fotoğrafıyla Salih Kuş, üçüncülüğü ise Dinlenme Arası fotoğrafıyla Erdem Kaya kazandı. Juri Özel Ödülünü ise Ağaç fotoğrafıyla Oya Kanar kazanırken drone özel ödülünün sahibi de Zeytinden Dağlar fotoğrafıyla Hakan Gümüş oldu. Yine 50 fotoğraf ise sergilenmeye layık görüldü.
  Yarışmaya bir birinden güzel fotoğrafların katıldığını belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Belediyesinin daima sanata ve sanatçıya önem veren bir kurum olduğunu söyledi. Gemlik’in doğal güzellikleri, denizi ve zeytiniyle çok önemli bir merkez olduğunu kaydeden Başkan Yılmaz, “Bu yarışmaya Gemlik’i anlatan yüzlerce fotoğraf katıldı. Her bir fotoğraf bir birinden güzeldi. Jürimiz de fotoğrafları seçerken çok titiz ve özenli davrandı. Amacımız burada Gemlik zeytinini tanıtmak ve ilçemizin güzelliklerini tüm dünyaya gösterip fotoğraf sanatçılarını Gemlik’e getirmektir. Ben yarışmaya katılan tüm fotoğrafçılara ve jürimize teşekkür ediyorum. Ayrıca ödül alan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” dedi.
  Yarışmada dereceye giren tüm fotoğraflara Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun (www.tfsfonayliyarismalar.org) ve Gemlik Belediyesinin www.gemlik.bel.tr adresinden ulaşılabilecek. “Zeytinin Başkenti Gemlik” konulu fotoğraf yarışmasının ödülleri 7 Eylül tarihinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenecek olan 4. Uluslararası Gemlik Zeytini Festivalinde sahiplerine takdim edilecek.
  
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık