solyanreklam
sagreklam

ZABITADAN HURDA ARAÇ TEMİZLİĞİ

ZABITADAN HURDA ARAÇ TEMİZLİĞİ

ZABITADAN HURDA ARAÇ TEMİZLİĞİ
  • 23 Temmuz 2018, Pazartesi 0:00


Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kullanım ömrünü tamamlayan, çürümeye terk edilen, hurdaya çıkan araçları, oluşturduğu çirkin görüntü ve çevreye verdiği zararlardan dolayı toplamaya başladı.
  Bu kapsamda Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ile birlikte, Kayhan, Balıkpazarı, Küçükkumla ve Hisar Mahallelerinde yol kenarında bulunan, atıl vaziyetteki 15 hurda aracı toplattı. Hurda araçlar çekiciye yüklenerek Umurbey hurda araç otoparkına çekildi. Hurda araçların toplanmasıyla birlikte kötü görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılmış oldu.
  Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hurda araçların zamanla haşerelerin barındığı ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu yerler haline geldiğini belirterek, “Hurda araçlar, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşturmasının yanı sıra zamanla içeriğinde bulunan tehlikeli maddeler ile de insan sağlığı için tehlike oluşturabiliyor” dedi. Hurda araçların her an patlama ve yanma durumu olduğu için olası bir yangın çıkma durumunun da söz konusu olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Zabıta ekiplerimiz de tespit edilen bu hurda araçları toplatarak insan sağlığını güvence altına almakta ve çevre kirliliğinin önüne geçmektedir” ifadelerini kullandı.
  
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık