solyanreklam
sagreklam

Zabıtadan dilenci operasyonu

Zabıtadan dilenci operasyonu

Zabıtadan dilenci operasyonu
  • 31 Temmuz 2018, Salı 15:57

Havaların ısınması ile birlikte kent merkezinde dilenci sayısının artış göstermesi üzerine, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı harekete geçerek cami önleri, kavşak ve yaya kaldırımlarında vatandaşların dini duygularını istismar ederek dilenciliği meslek haline getirenlere cezai işlem uyguluyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, cami önleri, kavşak ve yaya kaldırımlarında vatandaşları rahatsız ederek dilencilik yapanlara yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Dilenciler hakkında Kabahatler Kanunu kapsamında işlemler yapılırken, üzerinde bulunan nakit paraya da tutanak karşılığında el konuluyor.

Operasyonlarda yakalanan dilenciler minibüslere bindirilerek Kayapınar Zabıta Amirliği binasına götürülüyor.Dilencilere 5326 sayılı Kabahatler Kanunu gereğince yasal ve cezai işlem uygulanarak üzerlerinde bulunan paralara da tutanak karşılığında el konuluyor. Dilencilere bir daha dilencilik yapmamaları konusunda uyarıda bulunan ekipler,vatandaşları rahatsız ederek dilenciliği bir meslek haline getirmiş kişiler ile ilgili şikâyetlerin belediyenin ALO 153 numaralı hattına bildirilmesini istedi.  

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, ana arterler ve ara sokakların yanı sıra cami önleri önünde dilenenleri toplayarak gerekli işlemleri yapıyor. Bu kapsamda yakalanan yerli dilencilere cezai işlem uygulanıyor. Yabancı dilenciler de gerekli işlemlerin ardından Göç İdaresi İl Müdürlüğü’ne teslim ediliyor. Bizlere ulaştırılan ihbarlarla ilgili gerekli işlemler anında yapılıyor. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın huzuru için çalışmalarını aralıksız sürdürecektir" denildi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık