solyanreklam
sagreklam

Zabıtadan 'dayak' iddialarına yanıt

Sosyal medyada yayılan ve bir zabıta memuru tarafından darp edildiği öne sürülen ağlayan çocuk görüntüleri, aslında olayın zabıtayla ilgisi olmadığını ortaya koyuyor.

Zabıtadan 'dayak' iddialarına yanıt
  • 02 Ağustos 2018, Perşembe 0:00

Zabıtadan 'dayak' iddialarına yanıt

2 Ağustos 2018

BASIN DUYURUSU

Zabıtadan ‘dayak’ iddialarına yanıt

BURSA - Sosyal medyada yayılan ve bir zabıta memuru tarafından darp edildiği öne sürülen ağlayan çocuk görüntüleri, aslında olayın zabıtayla ilgisi olmadığını ortaya koyuyor. Görüntüyü kaydeden kişinin ‘Seni zabıta mı dövdü?’ sorusuna çocuk, ‘Arı soktu’ diye cevap veriyor. Yaklaşık 40 saniyelik görüntüde, çocuğun ağzından zabıta kelimesi hiç çıkmıyor.

Bugün sosyal medyada ağlayan bir çocuk görüntüsü paylaşımı üzerinden, Bursa’da bir zabıta memurunun bir çocuğu darp ettiği iddia edildi. Hatta bu görüntüler üzerinden, konunun tam olarak ne olduğu bile anlaşılmadan zabıtayı eleştiren çok sayıda paylaşımlar yapıldı. Ancak görüntüler dikkatle incelendiğinde konunun zabıta ile hiçbir ilgisi olmadığı açıkça görülüyor. Söz konusu görüntüde ağlayan çocuğun anlatımlarında olayın zabıta tarafından yapıldığına dair bir ifade bulunmazken, görüntüleri kaydeden kişinin sorduğu ‘Seni zabıta mı dövdü?’ sorusuna çocuk, ‘Arı soktu’ diye cevap veriyor. Görüntünün devamında çocuğun konuşmalarından pek bir şey anlaşılmazken, zabıta kelimesi ise sadece görüntüyü kaydeden kişinin ağzından çıkıyor.

Öte yandan görüntünün paylaşıldığı bir sosyal medya platformunda olayın görgü tanığı olduğunu belirten bir vatandaş da yaptığı yorumda, olayın gerçeğini açıkça ifade ediyor. Ali İlker Özkul adlı kullanıcı, görüntülerin altında şu yorumu paylaştı:

“Bu çocuğu ve video çekeni artı yanındaki bayanı gördüm. Bursa/Şehreküstü meydanında çok uğraş verdiler ama çocuk bir zabıta diyodu bir çay ocağı diodu bir aşağıdakiler dövdü diodu ne sölediği belli değil. Hatta bayan da kızdı bi öle bi böle diosun diye. Umarım dövenler bulunmuştur”

Konunun Bursa Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleriyle bir ilgisi bulunmazken, zabıta kelimesinin yalnızca olayı görüntüleyen kişiler tarafından dile getirilmesinin kötü algı oluşturmak amacı taşıdığı tahmin ediliyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

 

Tarih: 02.08.2018 | Okunma sayısı:398


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık