solyanreklam
sagreklam

Zabıta ekipleri toplu taşıma denetimlerini sıklaştırdı

Zabıta ekipleri toplu taşıma denetimlerini sıklaştırdı

Zabıta ekipleri toplu taşıma denetimlerini sıklaştırdı
  • 11 Eylül 2018, Salı 16:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, kentte toplu taşıma hizmeti veren toplu taşıma araçlarında temizlik, koltuk kirliliği ile düzeni ve şoförlerin uyması gereken kurallarla ilgili denetimler yapıyor.

Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği yaz ayları boyunca klima denetimleri yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, toplu taşıma araçlarında genel temizlik, koltuk kirliliği ile düzeni, şoförlerin yaka kartı takması ve kurallara uymaları konularında denetimler yapıyor. Vatandaşların toplu taşıma araçlarını sorunsuz şekilde kullanabilmeleri amacıyla yürütülen çalışmada duraklarda araçları durduran Zabıta ekipleri, araçlara binerek incelemelerde bulunuyor.

Denetimler, 24 kişilik 2 ayrı ekip tarafından yürütülüyor. Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliği kapsamındaki denetimlerde dolmuşları ve halk otobüslerini durduran zabıta trafik ekipleri, araçlara binerek genel temizliği, koltukların kirliliği ve sigara içilmemesi konularında şoförlere uyarılarda bulunuyor. Zabıta ekipleri, Toplu Taşıma Araçları Yönetmeliğine uymayan araçlar hakkında cezai işlem uyguluyor. Araçları kirli ve koltukları kırık olan toplu taşıma araçları şoförlerine cezai işlem uygulayan zabıta ekipleri, ayrıca vatandaşlar tarafından ‘Alo 153’ telefon hattına gelen şikayetleri de değerlendirerek anında müdahale ediyor. 

Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, belirlenen program çerçevesinde denetimleri kentin farklı noktalarında periyodik olarak sürdürecek. 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık