solyanreklam
sagreklam

YILDIRIM 'ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE' SAHİP ÇIKIYOR

İnsan odaklı hizmetleriyle belediyeciliğe yeni soluk getiren Yıldırım Belediyesi, vatanın birliği ve bütünlüğü ile milletin huzuru için canlarını feda eden şehitlerin yakınları ve gazileri ziyaret ederek ihtiyaçlarını ve taleplerini dinliyor.

YILDIRIM 'ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE' SAHİP ÇIKIYOR
  • 19 Eylül 2018, Çarşamba 0:00

Şehit yakınları ve gazileri vatanın emanetleri olarak gören Yıldırım Belediyesi’nde Şehit Yakınları ve Gazi Masası personeli, aileleri evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ediyor, taleplerini doğrudan dinleyerek isteklerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Düzenlenen özel etkinliklerde şehit aileleri ve gaziler bir araya getirilirken, ilçede yaşayan 393’ü gazi olmak üzere 492 şehit yakını ve gazi ziyaret edildi. Öte yandan belediyedeki bürokratik işlemlerde öncelik hakkı tanınan şehit yakını ve gazilerden belediyeye gelen 354 aile kendilerine ikram edilen çay ve kahvelerini içerken görevli personeller tarafından işlemleri en kısa süre içerisinde tamamlanarak sorunları çözüme kavuşturuluyor. Şehit yakınları ve gazilere desteğini sürdüren Yıldırım Belediyesi, her yıl gazi ve şehit yakınını şehitler diyarı Çanakkale’ye götürerek ecdadıyla buluştururken, düzenlenen kültür turlarına da katılımlarını sağlıyor.

‘ONLARA VEFA BORCUMUZ VAR’

Şehit yakınları ve gazilerin çok büyük acılar yaşadığını ancak her zaman vatanın bütünlüğüne ve milletin birliğine olan inançlarının, acılarından büyük olduğunu dosta düşmana haykırdıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bunun içindir ki ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzuru için gözünü kırpmadan canını veren, en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen vatan evlatlarımızın her zaman başımızın üstünde yeri var. Yıldırım’daki şehit yakınlarımızın, gazilerimizin bizim nazarımızda kendi aile fertlerimizden hiç bir farkı yok. Sık sık kendileriyle bir araya geliyoruz. Oluşturduğumuz Şehit Yakınları ve Gaziler Masamız, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizi sürekli evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ediyor. En ufak dertlerini kendi sorunumuz gibi kabul edip çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu bizim onlara vefa borcumuz. Borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebiliyor, yaşadıkları acıları bir nebze de olsa hafifletebiliyorsak bizden mutlusu olmaz” diye konuştu.

EMANETE SAHİP ÇIKIYORUZ

Geçmişinden aldığı güçle geleceğe bakan bir medeniyetin mensubu olduklarını dile getiren Başkan Edebali, “Bizi diğer milletlerden ayıran en önemli unsur tarihimizin her döneminde, milletin birliği ve ülkenin bütünlüğü için kendi canlarını hiçe sayan kahramanlar yetiştirebilmiş olmamızdır. Bu vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Onların gösterdiği fedakarlıklar sayesinde huzur içerisinde yaşıyor ve geleceğe güven ile bakabiliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bu onurlu mertebeye erişmiş gazilerimize ise sağlık ve uzun ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık