solyanreklam
sagreklam

YILDIRIM BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR

Yıldırım Belediyesi, vatandaşların kurban ibadetlerini, dini vecibelere uygun ve konforlu bir şekilde yerine getirebilmeleri için kurban pazarları ve kesim yerlerindeki hazırlıklarını sürdürüyor.

YILDIRIM BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR
  • 06 Ağustos 2018, Pazartesi 0:00

Geçtiğimiz yıllarda kurban satış alanları ve kesim bölgelerindeki çalışmaları ile yerel yönetimler arasında örnek gösterilen projelere imza atan Yıldırım Belediyesi, yaklaşan bayram öncesi hazırlıklarını hızlandırdı. Kurban kesim ve satış alanlarında hem satıcıların hem de kurbanlık alacak vatandaşların rahat ve hijyenik bir şekilde alışverişlerini yapabilmesi için yol, su ve elektrik gibi altyapı çalışmaları eksiksiz bir şekilde yerine getiriliyor.

DOKTOR VE VETERİNER HİZMETİ

 

Kesim alanları etrafındaki yol düzenlemeleri yapılırken, doktor ve veterinerlerin hazır bulunacağı sağlık merkezleri faaliyet gösterecek. Her bayram öncesi görmeye alışık olduğumuz hayvanların kaçmasından dolayı yaşanan kazaların önüne geçilmesi için de kurban satış ve kesim alanlarında eğitimli ‘boğa timleri’ oluşturulacak. Kurban bayramı süresince gerekli tüm ihtiyaçların karşılanması için detaylı hazırlıklar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Deri poşeti, et poşeti, naylon branda, tuz, şapka, kurban rehberi, veterinerlik hizmeti ile temizlik için su temininden oluşan farklı hizmetler Yıldırımlılara sunulacak. İlaçlama ekiplerimiz de ilaçlama işlemlerine Kurban Bayramı sonrası da devam edecek. Bunun dışında kesim merkezlerinde görevli temizlik ekipleri de anında müdahale ederek, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşmasına müsaade etmeyecek” dedi. Başkan Edebali, kurban satış ve kesim alanlarında Yıldırım’a ve Yıldırımlılara yakışmayacak görüntülerin yaşanmaması adına da vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

KURBAN KESİM YERLERİ

Yıldırım Belediyesi’nin kurban kesim yerleri şöyle: Kasaplar Odası Mezbahası (Satış ve kesim yeri), Demetevler Mahallesi Pazaryeri (Pazartesi Pazarı), 75. Yıl Mahallesi Yarı Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Vatan Mahallesi Yarı Kapalı Pazaryeri (Çarşamba Pazarı), Bağlaraltı Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı), Siteler Mahallesi Pazaryeri (Cuma Pazarı), Zümrütevler Mahallesi Pazaryeri (Salı Pazarı), Arabayatağı Mahallesi Pazaryeri (Cumartesi Pazarı), Karapınar Mahallesi Pazaryeri (Pazartesi Pazarı), Değirmenlikızık Mahallesi Pazaryeri (Pazar Pazarı), 152 Evler Mahallesi Kesim Yeri (152 Evler Muhtarlığı önü), Sıracevizler Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Perşembe Pazarı), Yavuz Selim Mahallesi Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Temenyeri Kapalı Pazaryeri (Salı Pazarı), Yiğitler Pazaryeri (Pazar pazarı).

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık