solyanreklam
sagreklam

'YAZARLIK OKULU' ÖĞRENCİLERİ KUDÜS'TE

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği "Yazarlık Okulu"unda başarılı olan Esenlerli 40 öğrenci, Kudüs ziyareti ile ödüllendirildi....

'YAZARLIK OKULU' ÖĞRENCİLERİ KUDÜS'TE
  • 01 Ağustos 2018, Çarşamba 16:35


Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği "Yazarlık Okulu"unda başarılı olan Esenlerli 40 öğrenci, Kudüs ziyareti ile ödüllendirildi.

 

Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık ve Veyis Ateş’in eğitmenliğinde, geleceğin yazarlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen "Yazarlık Okulu"na katılan ve başarılı olan Esenlerli 40 öğrenci, Müslümanların ilk kıblesi Kudüs'e düzenlenen seyahatle ödüllendirildi.


BOL BOL DUA ETTİLER

 

Kudüs'ün İslâm tarihinde dinî, sosyal, kültürel ve medeniyetler açısından öneminin kavranması ve  kamuoyunda ortak bir bilinç oluşturulması amacıyla düzenlenen gezi, İstanbul'dan uçakla Tel Aviv'e hareket edilmesiyle başladı. Gezide, El Halil şehrinde yer alan Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup, Hz. Yusuf’un kabri ziyaret edilirken, Eriha şehrinde yer alan Hz. Musa (A.S)’in kabrine de uğrandı. Mescid-i Aksa'da Mervan Mescidi, ilk Kıble Mescidi ve Burak Mescidi başta olmak üzere kutsal mekânlar ziyaret edilerek, Hz. Ömer Camii, Hz. Musa'nın külliyesi, Kudüs'ün tarihi çarşısı, Hz. İsa'nın çarmıha gerildiği yer olarak inanılan Çile yolu ve Kıyamet Kilisesi, Burak Duvarı, Zeytin Dağı, Selman-ı Faris, Rabiatul Adeviyye'yi ziyaret eden kafile, kutsal mekânlarda bol bol dua etme imkânı buldu.KUDÜS BENİM BAMTELİM

 

Kudüs'ün kendisi için bamteli olduğunu ifade eden Yazarlık Okulu öğrencilerinden Fatma Bayın,  Kudüs'e yapmış olduğu gezinin kendisine ciddi bir  vizyon yüklediğini aktararak şunları kaydetti:

 

"Yazarlık Okulu olmasaydı Kudüs'e şu anda gidemezdim. Hem gideceğim kişiler hem de Kudüs'ün içerisinde bulunduğu durum sebebiyle oluşan korku ve endişelerimin önüne geçemeyecektim. Güven verici bir grupla gitmiş olmanın faydasıydı bu. Kudüs'ün aslında o kadar da güvensiz bir yer olmadığını öğrendim. İnsanların aklında Kudüs korkutucu bir yer olarak yansıtılıyor. Kudüs mukaddes ve büyülü bir yer. İnsanlar bana soruyorlar 'Neden Filistin şu an için önemli oldu', diye. Onlar Filistinlilere iyilik yaptığımızı düşünüyorlar. Halbuki Kudüs'ün Peygamberimizin selamlarında geçtiğini, mukaddes bir yer olduğunu bilmiyorlar. Bunlar hep bilgisizlikten ve medyanın olumsuz yansıttığı şeylerden kaynaklanıyor. Biz bu geziyi ödül gibi aldık. Sayın Başkan'ımızın da ilgisi için teşekkür ediyorum. "FİLİSTİNLİ AİLEYE DUYGU DOLU ZİYARET

 

Gezi sırasında Filistinli bir aileyi ziyaret etme fırsatı yakalayan ekip, duygu dolu dakikalar yaşadı. Geziye katılanlar bu fırsatı kendilerine tanıyan Esenler Belediyesi Başkanı M. Tevfik Göksu'ya da teşekkürlerini ilettiler.

 

Kudüs seyahatine katılan öğrenciler, Kudüs bilincinin artırılması ve gençlere doğru bilgilerin verilmesi amacıyla yeni eğitim döneminde okullarda Kudüs hakkında eğitimler verecek.

 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık