solyanreklam
sagreklam

Yaz Kur’an Kursu Spor Okulları Kapanış Töreni Gerçekleştirildi

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Müftülüğü, Ümraniye Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen sportif faaliyetler kapsamında bu yıl 4.sü gerçekleşen Yaz Kuran Kursu Spor Okulları’nın Kapanış Töreni Hekimbaşı Spor Tesislerinde yapıldı.

Yaz Kur’an Kursu Spor Okulları Kapanış Töreni Gerçekleştirildi
  • 31 Temmuz 2018, Salı 0:00

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye Müftülüğü, Ümraniye Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye İlçe Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen sportif faaliyetler kapsamında bu yıl 4.sü gerçekleşen Yaz Kuran Kursu Spor Okulları’nın Kapanış Töreni Hekimbaşı Spor Tesislerinde yapıldı.

Yaz Kuran Kursuna giden çocukların din eğitiminin yanında sportif faaliyetlerde bulunarak sosyalleşmesini ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla bu yıl 4.sü düzenlenen Yaz Kur’an Kursu Spor Okulları’nın kapanış töreni Hekimbaşı Spor Tesislerinde yapılan törenle gerçekleştirildi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, Cami Gençlik Kolları Koordinatörü Şükrü Şahin, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, ilahi ve kaside dinletisinin ardından Ümraniye Belediyesi Mehter Takımının mehteran gösterisiyle devam etti.

Camii Gençlik Kolları Koordinatörü Şükrü Şahin programda bir selamlama konuşması yaparak başta Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can olmak üzere organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen kısa bir konuşma yaparak, “Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibi çocuklarımızın eğitimi için birçok çalışma yapıyor. Yaklaşık 4200 öğrencimiz Yaz Kur’an Kursu Spor Okulları’nda eğitim aldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, “Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a, İlçe Mîlli Eğitim Müdürümüze, Ümraniye Kaymakamına, din görevlilerine ve bilinçli davranarak çocuklarını bu kurslara gönderen velilere çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, konuşmasına Ümraniye Belediyesinin spora ve sporcuya verdiği önemi vurgulayarak başladı. Bu güzel günü bizlere yaşatan, programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza dinini, kültürünü öğreten hocalarımıza da teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Çocuklarımız camilere gelerek Kur’an-ı Kerim öğreniyorlar. Aynı zamanda onlara tatil atmosferi yaşatmak için spor tesislerimizde öğretmenler eşliğinde spor eğitimi de veriyoruz. Böylece Kur’an Kurslarını daha cazip hale getiriyoruz. Binlerce çocuğumuz bu kurslardan istifade etti. Belediye olarak çocuklarımız için verdiğimiz hizmet bunlarla sınırlı kalmıyor. Spor Kulübümüz tarafından verilen branş dersleri ve okul bahçelerine kurduğumuz havuzlarda hem tatile gidemeyen çocuklarımız için tatil havası oluşturuyoruz hem de onların eğitimlerine destek veriyoruz” dedi.

Önümüzdeki yıllarda bu tarz programları, hem niteliğini hem de niceliğini arttırarak devam ettirmek istediklerini vurgulayan Başkan Hasan Can, “ Programda emeği geçen herkese ve çocuklarını böyle bir hizmet almaları için bizlere emanet eden ailelere çok teşekkür ediyorum. Yapılan turnuvalarda dereceye giren çocuklarımızı tebrik ediyorum. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Bugün bizim için son derece gururlu ve sevinçli bir gün. Kur’an öğrenen çocukların aynı zamanda spor faaliyetleriyle bir arada tutulması çok önemli. Hem dini bilgiler, hem akıl oyunları hem de fiziksel aktivitelerle birlikte bedensel ve zihinsel olarak gelişmeleri sağlanıyor. Bu güzel ve faydalı çalışmaya öncülük eden, maddi-manevi desteğini esirgemeyen Ümraniye Belediyesi’ne ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yaz Kur’an Kursu Spor Okulları kapsamında düzenlenen futbol turnuvası ve akıl oyunları turnuvasında dereceye girerek ödül almaya hak kazanan öğrencilere kupa ve madalyalarının verilmesinin ardından program sona erdi.

 

 

 

 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık