solyanreklam
sagreklam

VATAN'DA DÖNÜŞÜM ZAMANI

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Vatan Mahallesi'nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin 150 hak sahibine projenin detayları hakkında bilgi verdi.

VATAN'DA DÖNÜŞÜM ZAMANI
  • 04 Ağustos 2018, Cumartesi 0:00

Yıldırım’da devam eden dönüşüm seferberliğinde önemli bir adım daha atıldı. 3 yıldır devam eden Vatan Mahallesi Kentsel Gelişim Alanı projelendirme ve hak sahipliği hak edişleri tamamlanarak uzlaşma görüşmeleri için ilk adım atıldı. Proje kapsamında yer alan bin 150 hak sahibini Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde ağırlayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, projenin detayları hakkında bölge sakinlerine bilgi verdi. Proje alanında çok yönlü, detaylı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Edebali, bölgedeki konutların bir çoğunun eski ve yıpranmış durumda olduğunu, yine önemli bir kısmının ruhsat ve iskân sorunu bulunduğunu, mahallenin ekonomisinin zayıf olduğunu, sosyal donatı alanlarının yanı sıra ulaşım ve otopark alanlarının yetersiz olduğunu da belirtti.

‘MÜLK SİZİN KARAR SİZİN’

Mevcut durumdan dolayı Vatan Mahallesi’nde kentsel dönüşümün zorunluluk olduğuna vurgu yapan Başkan Edebali, “Bursa’da bir deprem gerçeği var. Bundan dolayı insanlarımıza güvenli yaşam alanları oluşturmak için yapı stokumuzu buna göre yenilemek zorundayız. Yine çağın gereksinimlerine cevap verecek, modern şehircilik unsurlarını bünyesinde barındıracak bir şehir inşa etmek zorundayız. Bunu ancak birlikte başarabiliriz. Biz de bunu insanlarımızla birlikte yapacağız. Bu noktada hak sahiplerinin yüzde 80’inin olurunu alamayan projeleri başlatmayacağız. Bir diğer öncelikli kriterimiz ise ‘herkesin haklarını korumak’. Bundan da kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Daha açık bir ifade ile mülk sizin karar sizin. Sizlerden istirhamım, kararınızı verirken Yıldırım’ın yarınlarını, çocuklarınızın geleceğini göz önünde bulundurmanız” ifadelerini kullandı.

‘YILDIRIM KAZANACAK, ÇOCUKLARIMIZ KAZANACAK’

Vatan Mahallesi’nde hayata geçirilecek Mihrimah Vatan Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 753 bin 204 metrekarelik proje inşaat alanında, mevcut 2 bin 99 konutta 6 bin 900 vatandaşın ikamet ettiğini kaydeden Başkan Edebali, “Buradaki 451 bin 147 metrekarelik konut alanına 4 bin 539 yeni, modern ve güvenli konutlar inşa edilecek. Projenin yüzde 22’lik bölümü ise donatı alanı olarak planlandı. Yine bölgenin üretim ekonomisine dahil edilerek, mahallenin ekonomisinin canlanması için 33 bin 94 metrekarelik alan ise ticari alan olarak planlandı. Projemizin en önemli özelliklerinden birisi de vatandaşın veya devletin cebinden para çıkmayacak olması. Projemiz tamamen kendi kendini finanse edecek. Biz bu projeyi hazırlayarak, Vatan Mahallesi’nin 40 yıldır biriken sorunlarını çözerek, modern, güvenli, donatı alanlarına sahip, ulaşım ve otopark sorunu olmayan bir planın temellerini attık. Bu proje ile şehir kazanacak, mahalle kazanacak, çocuklarımız kazanacak” diye konuştu.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık