solyanreklam
sagreklam

VAN DA AFGAN VE İRANLI SANATÇILAR SERGİ AÇTI

VAN DA AFGAN VE İRANLI SANATÇILAR SERGİ AÇTI

VAN DA AFGAN VE İRANLI SANATÇILAR SERGİ AÇTI
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi tarafından yapılan ortak proje ile kentte yaşayan Afgan ve İranlı sığınmacıların resim ve fotoğrafları sergilendi. 

Van’da sığınmacı olarak yaşayan 15 İranlı ve Afgan sanatçının resim ve fotoğrafları Van Büyükşehir Belediyesi ile İpekyolu Belediyesinin organizasyonunda Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle gerçekleştirilen proje ile sanatseverlerle buluştu. 

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan kent meydanı alanında kurulan serginin açılış kurdelesini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Salih Allahverdi, İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş ve sanatçılar yaptı. Yapılan açılışın ardından davetliler birbirinden güzel resim, fotoğraf, ve ahşap boyama eserlerin bulunduğu sergi alanını gezdi. 

Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Salih Allahverdi, Bu tür sanatsal etkinliklerin Van için çok önem ifade ettiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Biliyorsunuz Van Türkiye’nin İran’a açılan kapısıdır. Her yıl binlerce İranlı Van’ı ziyaret ediyor. Bu nedenle bize çok iş düşüyor. Bu tür etkinliklerle hem turizmimiz canlanıyor hem de bu ülkelerin kültürel değerlerini tanımış oluyoruz. Sergiyi gören turistlerde kendilerinden bir şeyler görünce mutlu oluyorlar. Yine sergide Afgan sanatçıların da bir birinden güzel eserleri var. Ben bu sergiye katkı sunan tüm sanatçıları tebrik ediyorum” dedi.

İpekyolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Sait Çakırtaş ise sergiye katkı sunan tüm sanatçıları tebrik ederek serginin gelecek yıllarda da devam etmesi gerektiğini söyledi.

Kent meydanı alanına kurulan sergiyi vatandaşlar hafta boyunca gezebilecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık