solyanreklam
sagreklam

Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu!

Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu Ortaköy Vadisi’nde düzenlenen törenle sona erdi.

Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu!
  • 02 Ağustos 2018, Perşembe 19:54

Başkan Hazinedar’dan Ortaköy Vadi Müjdesi!
Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu kapanış töreninde konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ortaköy Vadisi’nin 2 yıl içinde halkla buluşacağını açıkladı.

8 Nisan’da Ortaköy Vadisi’nde "Barışmak" temasıyla hayata geçirilen Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu Ortaköy Vadisi’nde düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Törene Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, heykeltıraşlar, Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu küratörlüğünü yapan Beşiktaş Belediyesi Sanat Danışmanı Özlem Alıcı, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. Kapanış töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Ortaköy Vadisi’nin geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

“Betonlaşmaya Hiçbir Şekilde İzin Verilmeyecek”
Vadi için hazırlanan proje detayları hakkında bilgiler veren Hazinedar konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

“Beşiktaş’ın en güzel yeri Ortaköy Kültür Vadisi. Şimdi buraya başlıyoruz. 200 bin metrekare alan. Hiç kullanılmayan, şehrin bir parçası olduğu halde insanın ve yaşamın bir parçası olamayan bu alanı 2 yıl içinde halkımızla buluşturmak istiyoruz. Bu sene projesini bitirdik ama çevreden geçecek tünellerin viyadükleri ve bağlantı yolları nedeniyle yasal bir sorun vardı. Onu da çözeceğiz inşallah. Burayı sanat sempozyumlarının merkezi haline getireceğiz. Belki bir Ortaköy Açık Hava olacak. Ama en önemlisi buradaki yeşili koruyarak ve güçlendirerek şu doğaya hiç bina yapmadan bir proje hazırladık. Betonlaşmaya hiçbir şekilde izin vermeden 200 dönümlük bu alanı aktif yeşil alan olarak halkımızın ve İstanbul’un hizmetine sunacağız.”

Eserler Bahçe ve Çiçek Festivali’nde sergilenecek!
Sempozyum kapsamında Türkiye’nin yanı sıra Brezilya, Hollanda, İtalya ve Yunanistan’dan katılan heykeltıraşlar, paslanmaz çeliklere ve mermerlere yaptıkları figürlerle insanlara barışı anlatmaya amaçladı. Törende ayrıca sempozyum için eserlerini tamamlayan sanatçılara teşekkür belgesi takdim edildi. Uluslararası Beşiktaş Heykel Sempozyumu’nda sanatçılar tarafından üretilen heykeller 6-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali’nde sergilenecek.
 

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık