solyanreklam
sagreklam

Ülkeler Panayırı İle Dünya Gençliği Manisa'da

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve AIESEC İzmir Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Ülkeler Panayırı projesi 9 ülkeni...

Ülkeler Panayırı İle Dünya Gençliği Manisa'da
  • 04 Ağustos 2018, Cumartesi 17:15

Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve AIESEC İzmir Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği Ülkeler Panayırı projesi 9 ülkenin gençlerini Manisa’da buluşturdu. Atatürk Gençlik Merkezinde stant açan ve yöresel kostümleriyle ülkelerini ve kültürel değerlerini tanıtan gençlerin etkinliğine Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç de katıldı.

Farklı kültürleri bir araya getiren ve ‘Geleceği Şekillendir’ ana temasıyla hayata geçirilen Ülkeler Panayırı projesine birçok ülkeden katılım sağlayan gençler Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi’nde stant açtı ve yöresel kostümleriyle ülkelerini ve kültürel değerlerini tanıttı. Projeye katılan gençler hep birlikte dans etti. Mısır, Tunus, Cezayir, Pakistan, Endonezya, Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Filistin gibi dünyanın 9 farklı ülkesinden Manisa’ya gelen gençler Manisa’dan dünyaya barış mesajları gönderdi. Ülkeler Panayırı etkinliğine, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Halis Satılmış, Kültür Şube Müdürü Fırat Özcan ve Atatürk Gençlik Merkezi yetkilileri de katıldı. 

Kültürlerarası Yakınlaşma Sağlandı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, proje sayesinde kültürlerarası farklılıkların güzel bir atmosferde harmanlandığını belirtti. Genç, “9 farklı ülkeden gençlerimizi Manisa’da ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Bugün gençlerimiz burada kültürlerini de tanıtarak önemli bir göreve imza attılar. İnsanlar birbirlerini tanıyıp, farklı kültürleri öğrendikçe kültürlerarası yakınlaşma sağlanacaktır” dedi. Genç, 9 farklı ülkenin yöresel tatlarını da denedi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Proje yetkilileri de kendilerini ağırlayan Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık