Türel'den geçmiş olsun ziyareti

Türel'den geçmiş olsun ziyareti

Türel'den geçmiş olsun ziyareti
  • 14 Ağustos 2018, Salı 0:00

“Gerekli tüm önlemleri alıyoruz “ Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçtiğimiz hafta sel felaketinde zarar gören Elmalı’daki Salur, Yılmazlı ve Karaköy’de vatandaşları ziyaret etti, geçmiş olsun dileklerini iletti. Türel, devletin bütün kurumlarının seferber olduğunu söyleyerek “Bir daha bu tür afetler olmaması için gerekli önlemleri alacağız” dedi. Karaköy’ü de ziyaret eden Başkan Türel’e Gürsel Sönmez isimli vatandaş yazdığı akrostiş şiir ile teşekkür etti.

Elmalı Kaymakamlığı’na vekâlet eden Korkuteli Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile birlikte ilk olarak Salur mahallesini ziyaret eden Başkan Türel, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. 
“Kötü günde de vatandaşımızın yanındayız”
Selin meydana geldiği ilk anlardan itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bütün imkânlarını seferber ettiğini söyleyen Başkan Türel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da konuyu yakından takip ettiğini söyledi. Türel,  hafta sonu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de bölgede inceleme yaptığına dikkat çekerek “Biz de elimizden geldiği kadar yaralarınızı sarmaya çalışıyoruz. Biz iyi gün dostu olmaktan çok kötü gün dostuyuz. Kötü günde de vatandaşımızın yanında olacağız. Bizim yapabileceğimiz bir şey varsa emrinizdeyiz. Ne gerekiyorsa söyleyin. İhtiyacınız ne varsa haberimiz olsun. Ertesi gün zaten bütün imkânlarımızı seferber ettik. Bütün arkadaşlarımız seferber oldu. Ümit Başkanımız zaten her an burada” dedi. 
“Gerekli önlemler alınıyor”
Devlet Su İşleri’nin bir daha bu tür olaylar yaşanmaması için önlemlerini aldığını ve çalışmalara başladığını söyleyen Başkan Türel, “Allah beterinden saklasın. Beterin beteri var buna da şükredelim. Cana gelmedi. Mala gelen zarar telafi edilir. Biz de telafi etmek için gece gündüz çalışacağız. Vatandaş, devlet, millet el ele oldu mu üstesinden gelemeyeceğimiz sorun kalmaz. Devlet de çalışıyor, vatandaş da” diye konuştu. 
Akrostiş şiir ile teşekkür
Başkan Türel Salur’un ardından Yılmazlı ve Karaköy’ü de ziyaret ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.  Karaköy’de Gürsel Sönmez isimli vatandaş Başkan Türel’e kendi yazdığı akrostiş şiiri hediye etti. Sönmez Başkan Türel için yazdığı şiirinde şu dizlere yer verdi; 

Memleketi için başkan olan
Emin adımlarla yol alan, 
Neyi neden yaptığını bilen
Dertlere sorunlara çare bulan
Emeliyle azmiyle hedefe varan, 
Rotasında tam gaz ilerleyen, 
Eksiklikleri aksaklıkları tamamlayan, 
Sevgiyi saygıyı bilen başkanım. 

Tam kadro ediyor yola devam, 
Üzülmek yok kaderle geliyor gelen, 
Rüzgarı, fırtınayı, boranı bilen,
Eskileri atıp yeni projelerle gelen,
Liderlerin lideridir başkanım.  

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık