solyanreklam
sagreklam

TRAMVAY HATTI İNŞAATI İÇİN SÖKÜLEN AĞAÇLAR BÜYÜKŞEHİR ÜRETİM TESİSLERİNDE

TRAMVAY HATTI İNŞAATI İÇİN SÖKÜLEN AĞAÇLAR BÜYÜKŞEHİR ÜRETİM TESİSLERİNDE

TRAMVAY HATTI İNŞAATI İÇİN SÖKÜLEN AĞAÇLAR BÜYÜKŞEHİR ÜRETİM TESİSLERİNDE
  • 17 Ağustos 2018, Cuma 0:00

Emek Mahallesi'ni Şehir Hastanesi üzerinden 75. Yıl Mahallesi'ne bağlayacak tramvay uzatma projesinde çalışmalar devam ederken, Selami Vardar Bulvarı'ndan sökülen ağaçlar, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Üretim Tesisleri'nde yeniden toprakla buluştu.

Tramvay hattı uzatma çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Büyükşehir Belediyesi, çalışmalar sırasında Selami Vardar Bulvarı'ndan köklerine zarar vermeden sökülen ağaçları Ömür Mevkii'ndeki Bitki Üretim Tesisleri'nde bakıma aldı. Ağaçların tamamına yakınının şehrin muhtelif yerlerindeki park ve bulvarlarda değerlendirileceğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen "Geçtiğimiz günlerde yerel basında çıkan ağaçları kestiğimiz iddiası asılsızdır. Tramvay hattı yapım çalışmalarının gerçekleştirildiği Selami Vardar Bulvarı'nda usulüne uygun olarak sökülen ağaçları kendi tesislerimize getirdik. Burada ekiplerimizin özenli çalışmaları ile ağaçların tamamına yakını toprakla buluşturuldu ve hassasiyetle bakımları gerçekleştirildi. İlerleyen süreçte tüm ağaçlarımızı sorumluluk alanımızda bulunan parklar, cadde ve bulvarlara yerleştireceğiz." dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri günden beri Eskişehir'i yeşil bir kent haline getirmek için büyük çaba harcadıklarının altını çizen Başkan Büyükerşen "Bozkırın ortasında parklarıyla, bulvarlarıyla yeşil bir kent haline getirdiğimiz Eskişehir'de önceliğimizin yeşil alanlar olduğu vatandaşlarımızca bilinmekte. Ağaçları köklerinden kesmek, talan etmek, bizlere yönelik yapılacak en son suçlamadır. Tramvay inşaat çalışmalarımız tamamlandığından bundan önceki cadde ve bulvarlar gibi çalışma yapılan alanlarda bugünkünden daha yeşil ve modern bir hale gelecektir" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık