solyanreklam
sagreklam

Trakya Kalkınma Ajansı ile Destek Sözleşmesi İmzalandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında `Tekirdağ Miras Atölyesi' ve `Temiz Çevre, Temiz Kumsallar ve Mutlu Yarınlar' projeleri için destek sözleşmesi imzalandı.Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına sözleşmesi imzalayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "Trakya Kalkınma Ajansı ile yaptığımız destek sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.21 PROJE İÇERİSİNDEN BİRİNCİ SEÇİLDİTrakya Kalkınma Ajansı'nın Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı 2018 yılı teklif çağrısına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile birlikte Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli İllerinden toplam 54 proje başvuruda bulunuldu. Küçük Ölçekli Mali Altyapı Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan 21 proje içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Temiz Çevre, Temiz Kumsallar, Mutlu Yarınlar" isimli projemiz en yüksek puanı alarak 1. gelmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak destek almaya hak kazanılan TR21/18/KÖA/0001 "Temiz Çevre, Temiz Kumsallar, Mutlu Yarınlar" isimli proje 15.08.018 tarihinde sözleşmesi imzalanarak proje çalışmaları başlatıldı. Bu proje kapsamında Tekirdağ İli'nin Marmara Denizi'ne kıyısı olan kumsallarında doğal yapının korunmasına yönelik çevresel tedbirler alınarak turizm alanlarının sayısının ve niteliğinin artırılması ve tüm plajlarımızda mavi bayrağın dalgalanması amacıyla alınacak olan 3 adet kumsal temizleme makinesi ile plaj temizliğine katkı sağlanacaktır. Bu proje ayrıca ile 18 adet plajda temizlik faaliyeti gerçekleştirilecek ve Marmara'nın incisi rolündeki İlimizde, tatilini memnun geçiren her insanın tekrar ilimizi ziyaret etmesi ve tercih sebebi olması ile bölge halkının etkileşimi ve sosyokültürel açıdan ilerleme kaydetmesi sağlanacaktır.TEKİRDAĞ'IN KÜLTÜR VARLIKLARI GELECEĞE AKTARILACAKDestek Sözleşmesi imzalanan bir diğer proje ise Miras Atölyesi Projesi. Kültür varlıklarının en yoğun olarak bulunduğu Ertuğrul Mahallesinde gerçekleştirilecek olan Miras Atölyesi projesi ile Tekirdağ'daki yaşam tarzını, geçmişten bugüne gelen ve geleceğe aktaracak olan kültür varlıklarının korunması, rehabilite edilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması sağlanacak. Bu fizibilite çalışması ile bölgenin kültür ve turizm altyapısını geliştirmeye yönelik restorasyon, röleve, restitüsyon projeleri tamamlanan kentsel kimlik ve tasarımı yanında yaşam kalitesi ve konforunu arttırmaya yönelik ilgili projelerin hazırlanmasını sağlanacak.

Trakya Kalkınma Ajansı ile Destek Sözleşmesi İmzalandı
  • 15 Ağustos 2018, Çarşamba 0:00

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Trakya Kalkınma Ajansı arasında `Tekirdağ Miras Atölyesi' ve `Temiz Çevre, Temiz Kumsallar ve Mutlu Yarınlar' projeleri için destek sözleşmesi imzalandı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi adına sözleşmesi imzalayan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "Trakya Kalkınma Ajansı ile yaptığımız destek sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

21 PROJE İÇERİSİNDEN BİRİNCİ SEÇİLDİ

Trakya Kalkınma Ajansı'nın Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı 2018 yılı teklif çağrısına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile birlikte Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli İllerinden toplam 54 proje başvuruda bulunuldu. Küçük Ölçekli Mali Altyapı Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan 21 proje içerisinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen "Temiz Çevre, Temiz Kumsallar, Mutlu Yarınlar" isimli projemiz en yüksek puanı alarak 1. gelmiştir. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak destek almaya hak kazanılan TR21/18/KÖA/0001 "Temiz Çevre, Temiz Kumsallar, Mutlu Yarınlar" isimli proje 15.08.018 tarihinde sözleşmesi imzalanarak proje çalışmaları başlatıldı. Bu proje kapsamında Tekirdağ İli'nin Marmara Denizi'ne kıyısı olan kumsallarında doğal yapının korunmasına yönelik çevresel tedbirler alınarak turizm alanlarının sayısının ve niteliğinin artırılması ve tüm plajlarımızda mavi bayrağın dalgalanması amacıyla alınacak olan 3 adet kumsal temizleme makinesi ile plaj temizliğine katkı sağlanacaktır. Bu proje ayrıca ile 18 adet plajda temizlik faaliyeti gerçekleştirilecek ve Marmara'nın incisi rolündeki İlimizde, tatilini memnun geçiren her insanın tekrar ilimizi ziyaret etmesi ve tercih sebebi olması ile bölge halkının etkileşimi ve sosyokültürel açıdan ilerleme kaydetmesi sağlanacaktır.

TEKİRDAĞ'IN KÜLTÜR VARLIKLARI GELECEĞE AKTARILACAK

Destek Sözleşmesi imzalanan bir diğer proje ise Miras Atölyesi Projesi. Kültür varlıklarının en yoğun olarak bulunduğu Ertuğrul Mahallesinde gerçekleştirilecek olan Miras Atölyesi projesi ile Tekirdağ'daki yaşam tarzını, geçmişten bugüne gelen ve geleceğe aktaracak olan kültür varlıklarının korunması, rehabilite edilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması sağlanacak. Bu fizibilite çalışması ile bölgenin kültür ve turizm altyapısını geliştirmeye yönelik restorasyon, röleve, restitüsyon projeleri tamamlanan kentsel kimlik ve tasarımı yanında yaşam kalitesi ve konforunu arttırmaya yönelik ilgili projelerin hazırlanmasını sağlanacak.

 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık